Olimpiyat Hazırlıkları Devam Ediyor

kis olimpiyat oyunlarinin atesi ekimde olimpiada yanacak
kis olimpiyat oyunlarinin atesi ekimde olimpiada yanacak
Abone Ol  


24. Kış Olimpiyat Oyunları için hazırlıklar devam ediyor. Türkiye Kayak Federasyonu da bu aşamadaki çalışmalarını sürdürüyor. Çin’in başkenti olan Pekin içerisinde düzenlenecek oyunlar için emin adımlar atılıyor. Hazırlıkların ve çalışmaların tam destek ve motivasyonla sürdürüldüğü biliniyor. Olimpiyat Oyunları için de kayaklı koşu, alp disiplini ve kayakla atlama branşlarına katılım sağlanacak. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto da bu konuda bir açıklama yaptı. Olimpiyat oyunlarına yedi sporcunun katılacağını düşündüklerini belirtti. 1xbetm.info

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi içerisinde sezonu açılan yarışların olduğu biliniyor. Sezonun daha yeni başladığı bilinirken daha önemli adımlar da atılıyor. Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto da bu konuda açıklamalarda bulundu. Çin’de düzenlenecek olan olimpiyatların Şubat ayı içerisinde başlayacağını söyledi. Ayrıca bu sene önlerinde olan her iki yarış için de heyecanlı oldukları biliniyor. Ülkeyi başarılı sonuçlarla temsil etmek isteyen Kayak Federasyonu her açıdan hazır olmayı planlıyor. Ayrıca faaliyetlerini küresel salgın nedeniyle herhangi bir aksaklık yaşamadan sürdürdükleri de görülüyor.

Olimpiyat Sporcu Sayısı Hazır

Olimpiyat oyunları için kesin altı kişi hedef olarak da yedi kişi düşünülüyor. Bu sene içerisinde yurtdışındaki kamplara katılan Kayak Federasyonu sonuçlardan da bir hayli umutlu. Yeni projeleriyle beraber daha iyi sonuçlar almayı bekliyorlar. Ülke içerisinde oldukça kabiliyetli çocukların olduğu da biliniyor. Her birinden, Türk kayak sporcularından herkes bir hayli umutlu. Kış sporlarının sonuçları heyecanla bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar