TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş’tan Yerinde Çözüm Çalışmaları

TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş’tan Yerinde Çözüm Çalışmaları
TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş’tan Yerinde Çözüm Çalışmaları
Abone Ol  


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş, demiryollarında modernizasyon ve yeni projeler için “Yerinde Çözüm Ekibi” ile Köseköy-İzmit-Gebze 3’üncü ve 4’üncü hat inşaatı çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu. Gebze-Köseköy arasında bulunan demiryolu liman bağlantılarıyla ilgili proje çalışmalarını masaya yatırdı.

20 kişilik teknik ekiple beraber sahayı gezen Genel Müdür Akbaş, inşaat çalışmalarının ilerlemeleri hususunda bilgi aldı, bazı konular için kurumları arayarak çözüm önerilerinde bulundu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Genel Müdür Metin Akbaş, ilk olarak Köseköy Lojistik Sahası’nda daha sonra İzmit YHT Garı’nda incelemelerde bulundu, 60 kilometrelik demiryolunda yürütülen çalışmalar ve projelerin ilerlemesi safhaları hakkında bilgi aldı.

Dilovası’nda inşaatı devam eden demiryolu köprüsü Diliskelesi İstasyonu’nda çalışmaların kısa sürede bitirilmesi talimatını veren Genel Müdür Akbaş, Tavşancıl İstasyonu’na giderek yerinde çözüm ekibine istasyonun restore edilmesi talimatını verdi.

Yerinde Çözüm Ekibi daha sonra, Belde Limanı’nı gezerek iltisak hatları projeleri ile ilgili toplantı yaptı.

TCDD olarak ekonomik hareketliliğe destek vereceğiz diyen Genel Müdür Metin Akbaş, “Limanlarımızı demiryolu ile buluşturacağız. Sahayı gezerek sorunları yerinde tespit edip hızlı çözümler üretiyoruz. Ülkemize ve milletimize daha iyi hizmet verebilmek için yeni projeler üzerinde çalıştık. Bir üretim şehri olan İzmit’i lojistik anlamda daha güçlü hale getireceğiz.” dedi.

Heyet son olarak “Yerinde Çözüm” Programı kapsamında ekip ile değerlendirme toplantısı yaptı. “Yerinde Çözüm” Çalışmalarına Genel Müdür Yardımcısı Turgay Gökdemir, 1.Bölge Müdürü Necmettin Acar ve yardımcıları, Modernizasyon Daire Başkanı Selim Bolat, demiryolu mühendisleri ve teknik ekip katıldı.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar