Biden’ın Ziyaret Edeceği Pittsburgh’da Köprü Çöktü: 10 Yaralı

Biden'ın Ziyaret Edeceği Pittsburgh'da Köprü Çöktü 10 Yaralı
Biden'ın Ziyaret Edeceği Pittsburgh'da Köprü Çöktü 10 Yaralı

ABD’nin doğusundaki Pensilvanya eyaletinin Philadelphia’dan sonra ikinci büyük şehri Pittsburgh’da karla kaplı bir köprü, Başkan Joe Biden’in bir altyapı anlaşması hakkında konuşmak için planlanan ziyaretinden birkaç saat önce çöktü.

Yetkililer, çökmede 10 kişinin yaralandığını, 3 kişinin hastaneye nakledildiğini, hiçbirinin hayati tehlike olarak kabul edilen yaralanmaları olmadığını söyledi.

Pittsburgh Belediye Başkanı Ed Gainey olay yerinde gazetecilere verdiği demeçte , ”Bu noktada iyi olan şey can kaybı olmaması. Şanslıydık” dedi.

Köprünün belirli taşıtlar için ”ana arter” olduğunu belirten Allegheny İlçe Yöneticisi Rich Fitzgerald, köprü çöküşünün önemli bir doğalgaz sızıntısına neden olduğunu, ekiplerin gaz sızıntısını kapatmayı başardığını belirtti.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki Twitter’da Biden’ın köprü çöküşünden haberdar olduğunu ve planlandığı gibi Pittsburgh gezisine devam edeceğini yazdı.

Bölgede hasar denetimi yapan ve yerel yetkililer ile görüşen ABD Başkanı Joe Biden, 2022 mali yılında köprülerin onarılması için 327 milyon dolar ayırdıklarını belirtti.

Köprülerin onarılması ile ülkede ciddi bir değişim olacağını söyleyen Biden, “Pennsylvania’da 3 bin 300 köprü daha var. Bunların çoğu çöken bu köprü kadar eski ve bakımsız bir vaziyette. Ülke çapında içi 43 bin köprünün onarıma ihtiyacı var ve biz bunun için gereken parayı sağlıyoruz” dedi.

Çökmenin nedeni şu anda araştırılıyor. Şehir yetkilileri, köprünün en son Eylül 2021’de denetlendiğini söyledi.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar