Iwc Saatleri Hakkında

ICW Saatleri
ICW Saatleri

İsviçre merkezli olan marka Schaffhausen kentinde yer almaktadır. Lüks saat üreticileri arasında yer alan Iwc, Florentine Ariosto Jones tarafından 1868 senesinde kurulmuştur. Richemont Grup’un yan kuruluşu olması 2000 yılında gerçekleşmiştir. Ürünlerinde yüksek kaliteyi barındırması ve havacılık / pilot saatleri üretmesiyle öne çıkıyor. İmal edilirken titanyum malzemesini kullanmasıyla bilinmektedir.

Çevrenin korunması ve kalkınmaya kendini adamasıyla bu sektörde bir önce konumuna yükselmiştir. Saat mekanizmaları ve diğer parçaların üretiminde etkin rol oynamaktadır. Amerika’dan gelen mühendislik teknolojisi İsviçre işçiliğiyle birleştiriliyor. Nitelikli saatçilik hizmeti emeğinin öne çıkarılması söz konusudur. Günümüzde birbirinden farklı ve güzel tasarımlarıyla önemli bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Saatle ilgili olanların ilgisini çekmektedir.

Iwc Gelişimi Hakkında

Jones 1869 senesinde sanayi binası alarak ilk fabrikasını oluşturmuştur. Zamanla eski binalardan odalar kiralamak suretiyle büyümeye devam etti. İşlerin devam etmesiyle 1875 yılında üç yüz işyeri kapasitesine sahip olan bir fabrika ile üretim başladı. İlk başlarda burada 196 kişi çalışmıştır. Johann Vogel, teknik direktör sıfatıyla ciddi bir rol oynamıştır. 1919 senesine kadar ürünlerin kalibrelerini geliştirip tasarımında görev aldı.

Marka Pallvaber ismini dayanarak 1885 senesinde ilk dijital saati üretmiştir. Tasarımı oldukça basit olan bu saat geleneksel analog ekranın yerini almayı başaramamıştır. 1888 yılı itibariyle fabrikalara elektrik girmeye başlamıştır. Böylece bir elektrik hattı kuruldu ve ilk zamanlar sadece aydınlatma amacıyla bundan fayda sağlandı. Daha sonra parçaların galvanik altın kaplaması için de kullanılmaya başlandı.

Iwc Markasının Başarısı

Zamanın değişen şartlarına uyum sağlamayı bilen marka günü takip etmeyi bilmiştir. 1930’lu yıllarda ayrı ayrı çalışan makineler alınarak var olanlar geliştirilmiştir. Başarı elde etmesinde bu revizyonlar önemli bir etken olmuştur. Fabrikaya ve çalışanlara verilen önem de bu noktada önemlidir. Çalışanların yaşam alanlarının genişletilmesi, yetim ve dullar için fon kurulması gibi işlemler kendini göstermektedir.

1944 yılında İkinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü yıllarda hata sonucu Schaffhausen Birleşik Devletler Ordusu’nun hava kuvvetlerince bombalanmıştır. Iwc saat fabrikası patlamayan bir bombayla vurulmuş ve yangın çıksa da firmanın kendi itfaiyesi müdahale etmiştir. Bu savaş sonrasında marka odağını değiştirmek durumunda kalmıştır. https://www.entropia.club/tr/iwc-schaffhausen sayfasında en güzel ürünleri sizleri bekliyor!

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar