Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı

Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı
Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Sanayi İşbirliği Programı (SİP) kapsamında yapılacak Kartepe Teleferik Hattı Projesi’nde ilk ihale aşaması geçtiğimiz yılın kasım ayında gerçekleşmişti. Yeterlilik ihalesinde teleferik hattı için dosya veren 3 firmanın evrakları onaylanmıştı. Firmalara teknik şartname ve fiyat teklifleri için ikinci ve üçüncü ihalenin gerçekleştirileceği ifade edilmişti. Firmalarla ikinci görüşme de yapılarak teknik detaylar değerlendirildi. İhale sürecinin üçüncü aşamasında Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasındaki meclis salonunda 3 firmanın yeni teklifleri alındı.

İHALE İKİ OTURUMLU YAPILDI

Büyükşehir tarafından kasım ayında yapılan ön yeterlilik ihalesine Leitner AG/SpA, Grant Yapı Teleferik ve Bartholet Maschinensau AG+Kırtur Turizm ortaklığı dosya vermişti. Büyükşehir, 25 Ocak Salı günü iki oturum halinde düzenlediği son ihalede daha önce dosya veren 3 firmadan yeni tekliflerini istedi. İhalenin sabah yapılan ilk oturumunda Bartholet AG+Kır Tur ortaklığı 399 milyon ile en düşük teklifi verdi. Öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda ise en düşük teklif, 318 milyon ile Grand Yapı ve Pam İnşaat ortaklığından geldi.

SABAH İLK TEKLİFLER ALINDI

Büyükşehir Hizmet Binasında düzenlenen ihalenin sabahki bölümünde Kartepe Teleferik hattı için daha önce ön yeterlik dosyası veren 3 firmanın teklifleri alındı. İlk oturumda Grand Yapı ve Pam İnşaat ortaklığı 433 milyon TL, Leintner ve SPA ortaklığı 459 milyon 905 bin TL, Bartholet AG ve Kır Tur ortaklığı ise 399 milyon TL teklif verdi.

ÖĞLEDEN SONRA İKİNCİ TEKLİFLER GELDİ

İhalenin öğleden sonraki ikinci oturumunda üç firmanın son teklifleri kapalı zarflarda alındı. Bu oturumda ise Grand Yapı+Pam İnşaat ortaklığı 318 milyon TL ile en düşük teklifi verirken, Leintner+SPA ortaklığı 349 milyon TL, Bartholet

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar