Pezük’e Konya Karaman Hızlı Tren Hattının ’Hatıra Bileti’ Hediye Edildi

Pezük’e Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Hattının ’Hatıra Bileti’ Hediye Edildi
Pezük’e Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Hattının ’Hatıra Bileti’ Hediye Edildi
Abone Ol  


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla 8 Ocak 2022 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Konya-Karaman hızlı tren hattında yüksek hızlı trenlerin sefere başlamasına özel ‘Hatıra Bileti’ düzenlendi.

Hatıra Bileti’ni, Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu, Yolcu Dairesi Başkanı Erhan Tepe, Genel Müdür Hasan Pezük’e sundu.

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Hasan Pezük, “ 8 Ocak 2022 günü Türk Demiryolu Tarihinde bir milat olarak yerini alacaktır. 1213 kilometrelik yüksek hızlı demiryolu hattımıza 102 kilometre uzunluğunda hızlı demiryolu hattı eklenmiş ve Ankara’dan Karaman’a ulaşmak sadece 2 saat 40 dakika, Konya’dan Karaman’a ulaşmak 50 dakika daha sonrasında 40 dakika olacaktır. Yine İstanbul’dan binen bir yolcumuz 6 saatte Karaman’da olmaktadır. Bu hat sadece yolcu taşımacılığı için değil, yük taşımacılığımız için de milattır. Her iki trenlerimiz de bu hatta işleyecektir. Hızlı tren projesinden önce 26 çift tren hat kapasitesine sahip demiryolu hattında projenin bitimiyle beraber hat kapasitesi 60 çift trene çıktı. Karaman’dan bu hat Ulukışla, Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep’e kadar uzanacak, böylece hızlı trenin ulaştığı her şehrin çehresi, kaderi değişecektir.” dedi.

Pezük,”TCDD Taşımacılık olarak giderek genişleyen ileri demiryolu ağı ile vatandaşlarımıza konforlu, emniyetli, rahat bir yolculuk sunmanın heyecanını ve mutluluğunu duyuyoruz. Bu güzel hizmetlerimize emek veren tüm demiryolcu mesai arkadaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum. Hatıra Bileti için teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar