ROKETSAN YALMAN Silah Kulesinden Arka Arkaya Tam İsabet!

ROKETSAN YALMAN Silah Kulesinden Arka Arkaya Tam İsabet!
ROKETSAN YALMAN Silah Kulesinden Arka Arkaya Tam İsabet!

ROKETSAN elde ettiği gelişmiş mühimmat yeteneklerini farklı platformlara uyarlamaya daha geniş ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Son olarak şirketin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine girmesi beklenen YALMAN Silah Kulesi’nin test atışları paylaşıldı.

YALMAN/KMC ve mast üzeri Elektro Optik entegre edilmiş FNSS KAPLAN-10 aracı Ağustos 2020’de görücüye çıkmıştı. Üzerinde 2 adet UMTAS ve 4 adet CİRİT (Pod içinde) bulunduran YALMAN/KMC, IDEF’21’de de sergilenmişti.

Roketsan tarafından paylaşılan görüntülerde farklı konfigürasyonlarda yüklenmiş CİRİT ve UMTAS füzeleri bulunan 3 araç yer alıyor. Araçların birinde sadece CİRİT füzeleri yüklenirken, bir araca sadece UMTAS/L-UMTAS füzeleri ve diğer araca da CİRİT ve L-UMTAS füzeleri yüklendi. Bu sayede kulenin farklı konfigürasyonlardaki atış yetenekleri sergilendi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından YALMAN kulesinin tedarikine yönelik açıklama yapılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada UMTAS ve CİRİT füzeleri atabilen “Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında atışlar gerçekleştirildiği aktarıldı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,

“Tanksavar bölüklerine ilave yetenek kazandırmak maksadıyla başlatılan, UMTAS ve CİRİT füzelerini atabilen “Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında, Konya/Karapınar’da icra edilen muayene ve kabul atışlarında belirlenen hedefler başarılı bir şekilde vuruldu.”

Kaynak: DefenceTurk

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar