Adalet Bakanlığı 22 Bilişim Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanligi
Adalet Bakanligi

Adalet Bakanlığı personel alımı için ilana çıktı. Geçtiğimiz günlerde Mütercim alımı yapacağını bildiren Bakanlık 17 Mayıs 2022 tarihi ile yayımladığı yeni ilan ile bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı yapacak. Bakanlık 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 6 ncı maddesi ile Bilişim alanında toplamda 22 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini bildirdi.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı yukarıdaki kadrolar için başvurularına 18 Mayıs 2022 tarihi ile başlayıp 15 gün devam edecek. Başvurular sadece adayların belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları ve başvuru tarihlerinde yapılan başvurular geçerli sayılacak.

Adaylardan başvuru için Kamu görevlisi kapsamında, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamındaki şartlar aranacak. Özel olarak ise Eğitim, KPSS, Program Dili, YDS şartları aranacak.

Adayların başvuru yapabilmeleri için 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru için en az dört yıllık eğitim veren bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak şartı aranacak.

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar