Binance En İyi Referans Kodu İle Üyelik

Binance En Iyi Referans Kodu Ile Uyelik
Binance En İyi Referans Kodu İle Üyelik

Bu yazımızda Binance Global borsasının ne gibi avantajları olduğu, Binance referans kodunun ne işe yaradığı ve Binance mobil uygulamadan hızlı ve kolay üyelik anlatılmaktadır. Binance hesabı oluşturmaya karar verdiyseniz kayıt ekranında “Referans kimliği kodu” girebileceğiniz bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa ” HBBQFB0W ” kodunu yazarak kripto para alım-satım işlemlerinde yüzde 20 indirim alabilirsiniz.

Binance referans kodu bana ne kazandırır?

Binance borsasına referans kodu ile kayıt olmanız durumunda daha az komisyon ödersiniz. Ancak her referans kimliği kodu avantajlı olmayabilir. Binance globalde en yüksek referans kodu oranı %20’dir. Bu oranda referans kodu/linki paylaşabilmek için Binance satış ortaklığı programına katılmanız veya spot hesabınızda 500 BNB bulundurmanız gerekmektedir. Bu iki şarttan birini karşılamayan kişilerin paylaştığı kodlar avantajlı değildir.

Binance referans linkine tıkladığınızda sırayla;

 1. Telefon veya e-postayla kaydolun.
 2. İkamet edilen ülke/bölge olarak yaşadığınız ülkeyi seçerek onaylayın.
 3. Kişisel hesap oluşturun butonuna tıklayın.
 4. Bu alanda “Referans kimliği” yazan kutucuğun altında “Komisyon indirimi oranınız: 20%”uyarısı çıkmalıdır. Burada bir yazı yoksa veya daha düşük bir oran varsa alternatif kod arayışına yönelmelisiniz.

Binance referans kodu ile üyelik adımları

Binance promosyon kodu HBBQFB0W, Binance’deki yeni kullanıcıların borsadaki en iyi kayıt bonusunu talep etmelerini sağlamaktadır. Kullanıcıların platforma kaydolurken bu kodu girmeleri gerektiğini unutmamalıdır. Halihazırda oluşturulmuş hesaplar, referans kodunu kullanarak hoş geldin teklifini talep edememektedirler.

Bonusu almak için tavsiye kodunun nasıl kullanılacağına dair kılavuz buradadır.

 1. Binance web sitesine gidilmeli ve mobil uygulama üzerinden hesap oluşturma işlemine başlanmalıdır.
 2. Tüm bilgilerin doğru olduğundan ve daha sonra doğrulanabileceğinden emin olunmalıdır. Düzenleyici kuruluşlar nedeniyle Binance, kimlik doğrulama (KYC) ve AML prosedürlerini zorunlu kılmıştır. Bu adımlar tamamlanmalıdır.
 3. Binance bir promosyon kodu istediğinde şu girilmelidir: HBBQFB0W
 4. Kayıt işleminin geri kalanı ve tüm doğrulamalar tamamlanmalıdır.

Binance referans programını kullanma

Binance tavsiye programının, diğer borsaların tavsiye programlarına kıyasla hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Binance halihazırda dünyanın en büyük borsalarından biri olduğu için, diğer borsalar kadar kullanıcıları platforma katılmaya ikna etmesine gerek yoktur.

Binance tavsiye programının en büyük avantajı, kullanıcıların tavsiyelerini nasıl yönetecekleri ve kullandıkları taktikler üzerinde çok fazla kontrole sahip olmalarına izin vermesidir. Binance’in hem bir tavsiye hem de bir ortaklık programı vardır. İkisi büyük ölçüde aynıdır, ancak kapsam açısından biraz farklıdır.

Binance tavsiyeleri

Binance referans programı herkese açıktır ve yeni kullanıcılar hesaplarını kurar kurmaz programa katılabilmektedirler. İşlem basittir: Kullanıcıların referans programı sekmesine gitmesi ve bir kod oluşturması gerekmektedir.

Oluşturduğunuz referans kodunu arkadaşlarınızla veya sosyal platformlarda paylaşarak kullanıcılar tarafından yapılan ticaret ücretlerinden %20’ye varan komisyon alabilmektedirler.

Ticaretten elde edilen komisyonun, tavsiyeler ve onları davet eden kullanıcılar arasında bölünmesi süreci vardır. Bölme, bir referans kodu oluşturulurken kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Bu sayede hem kaydolan hem de kaydeden kullanıcının ikisi de avantaj sağlamaktadır.

Kullanıcıların, davet kodlarının çekici görünmesi için tavsiyelerine yeterince geri dönüş sağladıklarından emin olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte, insanları Binance’e yönlendirmeye değecek kadar komisyondan kendileri için vazgeçmeleri de önemlidir.

Binance ortaklık programına nasıl başvuru yapılır?

Binance ortaklık programı, kullanıcıların insanları borsaya yönlendirerek ücretsiz kripto kazanmalarının ikinci yoludur. Çoğunlukla, tavsiye programı gibidir. Kullanıcılar, insanları platforma davet etmek için gönderebilecekleri bir tavsiye kodu alırlar. Kişi kaydolunca ticaret ücretlerinden bir komisyon kazanlar.

İkisi arasındaki en büyük fark, Binance ortaklık için komisyon oranlarının %20 yerine %40 ile sınırlandırılmış olmasıdır. Bu %20 daha yüksek komisyon oranı, özellikle tüm yönlendirmeler tarafından yapılan tüm işlemler için geçerli olduğu düşünüldüğünde, uzun vadede büyük bir fark oluşturabilmektedir.

Diğer büyük fark, Binance satış ortaklığı programına çok az kişinin başvurmuş olmasıdır. Oysa Binance satış ortaklığı programına dahil olabilmek ve daha fazla referans geliri elde edebilmek için finans sektöründe paylaşım yaptığınız Telegram, Twitter, Facebook, Youtube gibi platformlarda az da olsa takipçinizin bulunması veya bir web site sahibi olmanız gerekmektedir.

Binance borsası hakkında bilmeniz gerekenler

Kripto hakkında biraz bilgisi olanlar bile Binance’in piyasadaki en büyük ve en saygın kripto borsalarından biri olduğunu bilmektedirler. Aslında Binance, diğer borsalardan bahsederken neredeyse her zaman bir kıyaslama noktası olarak kullanılmaktadır.

Binance başlangıçta basit bir kripto para birimi borsası olarak başlamıştır. Bununla birlikte kripto ve DeFi ekosistemi ilerledikçe yeni özellikleri ilk sunanlardan biri olmuştur.

Günümüzde Binance, başlı başına tam bir finans kurumudur. Borsa kullanıcıları sadece fiat para birimini kripto ile takas etme erişimine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kriptolarını tam potansiyeliyle kullanma becerisine de sahiptir.

Binance pek çok özellik sunmaktadır. Bu yüzden Binance’in faaliyet gösterdiği ana kategorileri ve kullanıcıların her birinde neler yapabileceğini incelenmesi gereken konulardır. Bu özellikler şunlardır:

Borsa özelliği: Bu, elbette, platformun ana özelliğidir. Binance borsası, ücretleriyle değil, çok yönlülüğü ve ölçeğiyle tanınmaktadır.

Örneğin, kullanıcının nerede olursa olsun kendisine uygun bir ödeme yöntemi bulması son derece kolaydır.

Binance kullanıcıları, yetki alanları izin verdiği sürece, fiat para birimini kripto ile değiştirmek için bir kredi veya banka kartı kullanabilmektedirler. Kullanıcılar ayrıca ödeme yapmak için bazı bölgelerde banka havalelerini kullanabilmektedirler.

Bununla birlikte, Binance borsasının bir başka önemli özelliği, eşler arası (P2P) ağdır. P2P ağı, kullanıcıların kripto ve fiat para birimlerini değiştirmeleri için 100’den fazla yola sahiptir. Bu, Binance’i finansal sistemin az gelişmiş olduğu ülkelerde en güvenilir borsalardan biri haline getirmektedir.

Ticaret özelliği: Binance’deki ticaret platformu, sunulan varlık sayısı açısından en büyüklerden biridir. Kullanıcılar hem spot hem de vadeli işlemlere katılabilmektedirler.

En kapsamlı kripto borsası olma ününe sadık kalarak Binance, birden fazla alım satım arabirimi sağlamaktadır. Acemi kripto kullanıcıları, bir kripto para birimini diğeriyle takas edebilirken, kripto meraklıları kapsamlı bir ticaret platformuna erişebilmektedirler.

Ayrıca, Coin-M ve USD-M dahil olmak üzere borsada çok sayıda vadeli işlem türü mevcuttur. Yatırımcıların ayrıca kaldıraçlı tokenlere erişimi vardır ve bu da onların vadeli işlem yapmalarına olanak tanımaktadır.

Binance’deki ücretler, sektör ortalamasından daha yüksek değillerdir. Platformun sunduğu özelliklerin sayısı nedeniyle Binance’in kullanıcıları üzerinde işlem yapmaya ikna etmek için gerçekten düşük ücretler sunmasına gerek yoktur.

Hatırlanması gereken son şey, Binance’in strateji tabanlı ticaret de sunduğudur. Bu, kullanıcıların bir strateji oluşturabileceği ve bir botun kendi adlarına ticaret yapmasına izin verebileceği bir otomatik ticaret şeklidir.

Binance DeFi özelliği: Binance artık temelde bir banka gibi çalışabileceği noktaya gelmiştir. Kullanıcılar, kriptoları saklamaktan ve faiz kazanmaktan çeşitli faydalar için stake etmeye kadar her şeyi yapma seçeneğine sahiptir.

Binance tarafından sağlanan diğer çeşitli yatırım çözümleri de vardır. Örneğin, kazanılan karı artırmak için ikili bir yatırım yapmak mümkündür. Kullanıcılar ayrıca, banka hesaplarındaki itibari para biriminin düzenli aralıklarla otomatik olarak kriptoya dönüştürüldüğü kriptoya otomatik yatırım yapma seçeneğine de sahiptir.

Elbette Binance, kriptoya özgü çok sayıda DeFi özelliğine de sahiptir. Madenciler, aldıkları ödülleri artırmak için madencilik havuzlarına katılma seçeneğine sahiptir. Ayrıca bir launchpad platformu da mevcuttur.

Son olarak Binance, NFT pazaryeri ekleyen ilk büyük borsalardan biriydi. Borsanın devasa boyutu nedeniyle Binance ayrıca devasa bir NFT pazarına sahiptir.

Kullanıcılar kendi NFT’lerini piyasaya arz etmenin yanı sıra hem koleksiyonlara hem de bireysel çalışmalara göz atabilmekte ve satın alabilmektedirler. Binance ayrıca, genellikle başka yerde bulunmayan benzersiz koleksiyonlara sahip NFT’ler ile ilgili düzenli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Binance kullanıcı güvenliğini nasıl sağlamaktadır?

Kripto para birimleri ve altcoin ticareti yapmak genel olarak bakıldığında riskli bir iştir. Ancak bu sektörde en popüler olanlardan biri Binance borsasıdır. Binance, hesabı 2FA kullanarak güven altına almaktadır. Ayrıca 40’tan fazla blok zincirini destekleyen bir Trust cüzdan alt yapısına sahiptir.

Binance işlem ücretleri

Binance’da ödenen işlem ücretleri, VIP0 ile VIP9 arasında değişen işlem ücreti seviyesine göre değişmektedir.

Alım satım seviyeleri, spot veya vadeli işlem borsasında ne kadar BTC alım satım yapıldığına ve ne kadar BNB’ye sahip olunduğuna göre belirlenmektedir.

Standart işlem ücreti (VIP0) %0,10’dur. Binance Coin kullanarak ödeme yapıldığında %25 indirim alınmaktadır ve %0.075 ödenmektedir.

Binance borsası artıları ve eksileri

Her borsada olduğu gibi Binance borsasının da güçlü olduğu alanlar ve zayıf olduğu alanlar mevcuttur. Bunlar şunlardır:

Artıları

 • Düşük, hızlı ve anında satın alma
 • Geniş bir kripto para seçme imkanı sunması
 • Çok fazla alternatif olarak ekstra hizmetin var olması

Eksileri

 • Hesap doğrulama işlemleri bazen uzun sürebilir.

Binance güvenli midir?

Binance genellikle en güvenli, en güvenilir borsalardan biri olarak kabul edilmektedir. Bunun bir nedeni, sunucularının sadece birkaç merkezi konumda kümelenmek yerine dünyaya yayılmış olmasıdır. Bu, ekstra yedeklilik önlemleri sayesinde çok daha düşük kesinti şansı ile birlikte saldırılara karşı oldukça güvenli oldukları anlamına gelmektedir. Bu durumda bir sunucu çökerse ağ üzerinde çok fazla bir etkisi olmamaktadır.

Binance istatistikleri bağlantısından borsanın işlem hacmi, kaç üyesinin olduğu, kaç dil desteğinin bulunduğu ve en çok hangi ülkeden ziyaretçi aldığı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kişisel görüşler

Binance borsası kurulduğu tarih olan 2017 yılından itibaren kesintisiz hizmet vermiş ve bazı istisnalar olmak üzere kimseyi mağdur etmemiştir. Çoğu ülkedeki yasa yapıcılar ile ortak bir şekide çalışmış, yasal düzenlemelere uymuş ve yasal düzenlemeler olduğu zaman da borsasını ona göre değiştirmiştir.

Tüm bunlar göstermektedir ki Binance borsası uzun süreli sektörde var olmaya çalışan ve liderliğini korumaya çalışan bir şirkettir. Bunun için de kullanıcılarının mağdur olmasını engellemekte ve onlara çok fazla sayıda alternatifler sunmaktadır. Bu alternatifler sayesinde bu borsayı kullanan kullanıcılar tüm yapmak istedikleri işlemler için kolayca hareket etme imkanı bulabilmektedir. Başka hiçbir borsa kullanmalarına gerek kalmadan hızlı bir şekilde tüm işlemlerini halledebilme gücüne sahip olmaktadırlar.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar