Cinsiyet Değiştiren Oyuncu Ahmet Melih Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Cinsiyet Degistiren Oyuncu Ahmet Melih Yilmaz Kimdir Kac Yasinda ve Nereli
Cinsiyet Değiştiren Oyuncu Ahmet Melih Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli

Ahmet Melih Yılmaz, 1989, Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunu. Deneyimli bir tiyatro oyuncusudur. Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği “Woyzeck Masalı” isimli tiyatro oyunundaki oyunculuk performansı ile çok sevildi.

Ahmet Melih Yılmaz, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2010 yılından itibaren film ve dizilerde rol almaya başladı. 2015’te Hatırla Gönül dizisinde yer aldı, 2018’den itibaren Çukur dizisinde Timsah Celil karakterini canlandırmaya başladı ancak ilerleyen zamanlarda diziden ayrıldı. Günümüzde en son Show TV ekranlarında yayınlan ve 2021 yılında final yapan Cam Tavanlar dizisinde Şinasi rolündeydi. Aynı zamanda 19 Kasım 2021 tarihinde prömiyeri yapılan, Elvin Beşikçioğlu’nun yönettiği ve Erdal Beşikçioğlu’nun genel sanat yönetmenliğini yaptığı Tatbikat Sahnesi’nin oyunu Miriam Yasta’da başrol olarak oynamakta.

Bir dönem yayınlanan Çukur dizisinde ‘Timsah Celil’ karakterine hayat veren ve ardından Cam Tavanlar dizisiyle ekrana gelen oyuncu Ahmet Melih Yılmaz, 2022 yılının Ocak ayında, cinsiyet değiştirerek trans birey olduğunu duyurmuştu.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar