Demirağ OSB’de Üretilen İlk Vagonlar Almanya’ya Uğurlandı

Demirag OSBde Uretilen Ilk Vagonlar Almanyaya Ugurlandi
Demirağ OSB'de Üretilen İlk Vagonlar Almanya'ya Uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın imzasıyla, Sivas’ta Cazibe Merkezleri Programı’na alınan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) kurulan kurulan Gök Yapı Vagon Fabrikası`nda üretilen 60 vagondan 17’si törenle Almanya’ya uğurlandı.

Demirağ OSB`nin ilk üretimi olan vagonlardan 17`sinin Almanya`ya gönderilmesi için fabrika önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törende konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, törende yaptığı konuşmada, Sivas`ın sanayisi, üretimi ve istihdamı için çok önemli bir günü yaşadıklarını belirterek, “Yaklaşık 1 yıl önce temeli atılan fabrikamızın ürünlerini inşallah birazdan yolcu edeceğiz.” dedi.

Demirağ OSB`nin, kentin ekonomik kalkınmasında en büyük dönüm noktalarından birisi olduğuna dikkati çeken Şimşek, “Özgün yapısı, güçlü planlaması ve teşvik mekanizmalarıyla Demirağ OSB, hak ettiği ilgiyi görmeye başlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Cazibe Merkezleri Programı`na alınan bölgemiz, sunduğu avantajlarla bölgeye değer katacak birçok firmayı çekim etkisine almış durumdadır. Şu an bölgede tahsisini gerçekleştirdiğimiz 41 firmamız toplam 7 milyar lira yatırım bedeline ve 14 bin 243 istihdam hedefine sahip.” diye konuştu.

Bu yıl hem 1.OSB hem de Demirağ OSB`de toplam 700 vagon üretmeyi hedeflediklerini kaydeden Gök Yapı AŞ Genel Müdürü Nurettin Yıldırım da gelecek yıl bu sayıyı 1000`e çıkaracaklarını ifade etti.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar