Demiryolnun Geleceği, TCDD Liderliğinde Ürdün’de Mercek Altına Alınıyor

Demiryolnun Gelecegi TCDD Liderliginde Urdunde Mercek Altina Aliniyor
Demiryolnun Geleceği, TCDD Liderliğinde Ürdün’de Mercek Altına Alınıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME) Toplantısı için Ürdün’e gitti. Dünyada demiryollarının gelişimi için atılacak adımların ve bölgesel iş birliği çalışmalarının ele alınacağı toplantıya başkanlık edecek olan Metin Akbaş, TCDD’nin bilgi birikimini de üye ülkelerle paylaşacak.

TCDD, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vizyonuyla ülkemiz açısından olumlu sonuçlar elde etmek için bilgi birikim ve tecrübelerini paylaşarak demiryollarını uluslararası mecrada temsil ediyor. Bölge ülkeleriyle koordineli çalışmalar yürüten TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, Ürdün’ün başkenti Amman’da temaslarda bulunuyor. Metin Akbaş’ın başkanlık edeceği RAME’nin 29. toplantısında, dünyada demiryollarının geleceği adına atılacak adımlar mercek altına alınacak. Akbaş, RAME üyesi bölge ülkelerinin demiryolu kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek bölgede demiryolu alanında kaydedilen gelişmeler, Bölgesel Kurulun bütçesi, yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler ile üyelerin mevcut imkânlarını gözden geçirecek. Toplantıda TCDD’nin 166 yıllık bilgi birikimi, tecrübeleri, kabiliyet ve durumlarından yola çıkılarak ileriye yönelik faaliyetler paylaşılacak. Rehber niteliği taşıyacak olan “RAME Demiryolu Vizyonu 2050” çalışmaları gibi birçok konu ele alınacak.

Toplantılarda bölge ülke üyeleri ile ikili ilişkiler hususundaki mevcut gelişmeler ve atılacak adımlar değerlendirilecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar