Dünya Şampiyonu Olan Milli Boksör, Ayşe Çağırır Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Dunya Sampiyonu Olan Milli Boksor Ayse Cagirir Kimdir Kac Yasinda Nereli
Dünya Şampiyonu Olan Milli Boksör, Ayşe Çağırır Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli

Milli boksörümüz Ayşe Çağırır’dan tarihi başarı… Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda mücadele eden milli boksör, Kazak rakibi Alua Balkikakuva’yı mağlup ederek Dünya Şampiyonu olmayı başardı! Peki, Ayşe Çağırır kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Altın çağını yaşayan Türk boksunda bu kez de Ayşe Çağırır’dan büyük bir başarı geldi. 48 kiloda Dünya Şampiyonu olan Ayşe Çağırır, adını tüm dünyaya duyurdu. İşte milli boksörümüzün başarısının ayrıntıları ve hayat hikayesi ile ilgili bilgiler..

Ayşe Çağırır’dan Tarihi Başarı!

Uslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası finalinde Ayşe Çağırır, Kazakistan’dan Alua Balkibekovaya’yı yendi ve dünya şampiyonu oldu.

Ayşe Çağırır Kimdir?

Milli boksör Ayşe Çağırır, 1995 yılında doğdu. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 27 yaşındaki boksör 1,60 boyunda ve 48 kilodadır.

Romanya’ın başkenti Bükreş’te düzenlenen 2014 Avrupa Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda bronz madalya kazandı.

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin İstanbul kentindeki Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen 2022 Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda Ayşe Çağırır, finalde Kazak Alua Balkibekova’yı 3-2 yenerek altın madalya kazandı. Son 32 turunda Özbek Marjona Savrieva’yı, son 16 turunda Fransız Rim Bennama’yı, çeyrek finalde İngiliz Demie-Jade Resztan’ı 5-0 skorlarla, yarı finalde ise Arjantinli Aldana Florencia Lopez’i 4-1 yenerek finale çıkmıştı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar