Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 1 Eski Hükümlü İşçi Alımı Yapacak

Kiyi Emniyeti Genel Mudurlugu
Kiyi Emniyeti Genel Mudurlugu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 1 İşçi Alacak. Son başvuru tarihi 14 Mayıs 2022 olarak açıklandı.

Resmi Gazete’de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eski hükümlü/tmy kontenjanında 1 kişilik daimi işçi statüsünde personel alınacak.” Denildi.

İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanacaktır.

Kuruluşa gönderilen aday listelerinde, ilan edilen başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.Kuruluşa yapılacak başvurular geçersizdir. Başvurular, başvuru süreci içerisinde Türkiye iş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye iş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecektir.Türkiye iş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/ mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama:

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
  • Atatürk ilke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
  • 4857 sayılı iş Kanunu (20 Puan)

Genel Kültür (20 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. KPSS şartı aranmayan tüm adaylarda sınavda başarılı sayılmak için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar