Ray Liotta Hayatını Kaybetti! Ray Liotta Kimdir, Nereli ve Neden Öldü?

Ray Liotta Hayatini Kaybetti Ray Liotta Kimdir Nereli ve Neden Oldu
Ray Liotta Hayatını Kaybetti! Ray Liotta Kimdir, Nereli ve Neden Öldü

Goodfellas filmiyle tanınan oyuncu Ray Liotta (67), film çekimi için gittiği Dominik Cumhuriyet’inde uykusunda öldü

“Goodfellas”, “Field of Dreams” ve diğer filmlerin yanı sıra televizyonda unutulmaz karakterler yaratan Ray Liotta, perşembe günü erken saatlerde Dominik Cumhuriyeti’nde kaldığı otelde ölü bulundu. 67 yaşındaki oyuncu, ülkeye Dangerous Waters filminde rol aldığı için gitmişti.

Gazetecisi Jennifer Allen, uykusunda öldüğünü ve nedeninin henüz bilinmediğini söyledi. The Hollywood Repoter sitesine konuşan menajeri Jennifer Craig de, oyuncunun hayatını kaybettiğini doğruladı.

Ray Liotta Kimdir, Nereli ve Neden Öldü?

Raymond Allen Liotta (Doğum tarihi 18 Aralık 1954; Newark, New Jersey – Ölüm tarihi26 Mayıs 2022; Dominik Cumhuriyeti), Amerikalı oyuncu, yapımcı ve seslendirme sanatçısıdır.

1989 yapımı Düşler Tarlası’nda (özgün adı Field of Dreams) canlandırdığı Joe Jackson rolü ve 1990 yapımı Sıkı Dostlar’da (özgün adı Goodfellas) canlandırdığı Henry Hill rolü ile bilinen Liotta, aynı zamanda Grand Theft Auto: Vice City video oyununda Tommy Vercetti’yi seslendirmiştir. Liotta; Vahşi Bir Şey (özgün adı Something Wild, bu filmde oynadığı rolle Altın Küre Ödülleri’ne aday gösterildi), Kanunsuz Giriş (Unlawful Entry), Güçlüler Bölgesi (Cop Land), Hannibal, Blow, John Q, Kimlik (Identity), Gözüm Üstünde (Observe and Report), Kibarca Öldürmek (Killing Them Softly), Babadan Oğula (The Place Beyond the Pines), Evlilik Hikayesi (Marriage Story) ve Mavinin Tonları (Shades of Blue) gibi yapımlarda da rol almıştır.

Film çekimleri için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Liotta, 26 Mayıs 2022 tarihinde uykusunda ölmüştür.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar