Antep’i Gaziray Heyecanı Sardı

Antepi Gaziray Heyecani Sardi
Antep’i Gaziray Heyecanı Sardı

Gaziantep’te, vatandaşların heyecanla beklediği, kent içi ulaşıma alternatif olacak ve büyük katkı sağlayacak GAZİRAY Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş ve kurmayları projenin son durumu incelemek için Gaziantep’e çıkarma yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TCDD ile birlikte bir projeyi daha milletimizin hizmetine sunuyor. TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, Yerinde Çözüm Ekibi ile birlikte güzergah uzunluğu 25.5 kilometre, toplam hat uzunluğu ise 112 kilometre olan ve 16 istasyondan oluşan GAZİRAY’da incelemelerde bulundu. TCDD Taşımacılık, TCDD Teknik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de katıldığı incelemelere, GAZİRAY tren setlerinin bakım-onarımlarının yapılacağı yeni depo sahası inşaatından başlandı.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen ekip, daha sonra Taşlıca İstasyonu Trafik Kumanda Merkezine geçerek personelden bilgi aldı.
“Demiryolu emniyetini ve güvenli trafik akışını sağlamak için trafik kumanda merkezlerine büyük önem veriyoruz.” diyen TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, 16 istasyondan oluşan GAZİRAY Banliyö güzergahının trafik yönetiminin bu merkezden gerçekleştirileceğini ifade etti.

Gaziray Güzergahı ve İstasyonları

Gaziantep Garı restorasyon çalışmalarını da yakından takip eden TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, “Yarım asrı aşan tarihi ile nice anılara, kavuşmalara şahitlik eden Gaziantep Garı’nı, restorasyon çalışmaları ile geleceğe taşıyoruz. Demiryollarımızın kurumsal kimliğini ve kültürel değerlerini yaşatmaya devam ediyoruz.” dedi.

GAZİRAY Projesi’nde bulunan tüm istasyonlara uğrayarak incelemelerine devam eden Genel Müdür Akbaş ve Yerinde Çözüm Ekibi daha sonra GAZİRAY Projesi’nin yüklenici firması ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Akbaş, GAZİRAY’ın inşa süreci, teknik iletişim, teknoloji ve saha planlamalarının son durumu hakkında brifing aldı, ihtiyaç ve eksikliklerin giderilerek projenin tamamlanması için talimat verdi.

İncelemelere, TCDD Genel Müdür Yardımcıları İsmail Hakkı Murtazaoğlu, Turgay Gökdemir, 6. Bölge Müdürü Aliseydi Felek, TCDD Taşımacılık, TCDD Teknik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile TCDD’nin ilgili daire başkanları katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar