Dan Bilzerian Kimdir? Dan Bilzerian Kim İle Evlendi?

Dan Bilzerian Kimdir Dan Bilzerian Kim Ile Evlendi
Dan Bilzerian Kimdir Dan Bilzerian Kim İle Evlendi

Daniel Brandon Bilzerian (Doğum tarihi 7 Aralık 1980, Tampa, Florida), İnternet medyasında ünlü olmuş Ermeni kökenli Amerikalı profesyonel poker oyuncusu.

Dan Bilzerian, Paul Bilzerian ve Terri Steffen’in oğlu olarak, Florida’nın Tampa kentinde doğdu. Adam adında bir erkek kardeşi vardır. Ermeni asıllı babası, Wall Street’te başarılı bir kurumsal girişimciydi ve oğullarının her biri için büyük, güvenilir bir fon kurdu. Bilzerian 2000 yılında Navy SEAL eğitim programına girdi. Askerlik hizmetinin ardından, Florida Üniversitesi İşletme ve Kriminoloji bölümüne girdi.

Bilzerian Profesyonel poker oyuncusu olarak en önemli nakit parayı, 2009 Poker World Series’e katılarak kazandı. Burada 180. sırada tamamladı ve 36.626 $ kazandı. Bir online poker odasının eş-kurucusu oldu. 2010 yılında, Bluff Magazine tarafından Twitter’da komik poker oyuncularından biri seçildi.

2013 yılında başlayarak, Bilzerian’nın Instagram hesabında yayınlanan fotoğrafları medyanın ilgisini kazandı. 2012’de, web sitesi TheDirty.com’un kurucusu Nik Richie, web sitesi aracılığıyla Bilzerian’ın yaşam tarzını belgelemeye başladı. Bilzerian’nın lüks yaşam tarzına bağlı ağır uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle 32 yaşından önce üç kez kalp krizi geçirdiği bildirilmiştir.

Ekim 2016’da Amerikalı rapçi T-Pain, Dan Bilzerian’ın adını taşıyan bir şarkı çıkardı.

Bilzerian Haziran 2015 yılında, 2016 ABD başkanlık seçimleri’nde ABD Başkanlığına aday adaylığını açıkladı ancak, Donald Trump’a destek verdi.

28 Ağustos 2018’de Bilzerian, Ermenistan vatandaşlığı almak ve Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’ne kaydolmak üzere kardeşi Adam Bilzerian ve babası Paul Bilzerian ile birlikte Ermenistan’a uçtu. Aynı yolculukta bir atış poligonunu ziyaret etmek amacıyla Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni ziyaret etti ve orada silahla atışlar yaptı. Azerbaycan hükümeti, Karabağ’ın tartışmalı statüsü nedeniyle bu eylemler konusunda ABD’ye bir protesto notu gönderdi ve William Gill’i ABD Dışişleri Bakanlığı’na yönelik protesto notunu almaya çağırdı. Bakü’deki bir mahkeme Bilzerian için tutuklama emri çıkardı ve onu uluslararası arananlar listesine koydu. İki yıl sonra, Bilzerian ve ailesinin diğer üyeleri, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı sırasında Ermenistan ve Karabağ’ı Azerbaycan’a karşı desteklemek için Ermenistan Fonu’na 250.000 dolar bağışladı. Ayrıca, “Azerbaycan’ın Ermeni halkına saldırmaya karar vermesi karşısında büyük hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Bilzerian, 2016 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Donald Trump’a verdiği desteği dile getirdi.

DAN BİLZERİAN KİMDİR? DAN BİLZERİAN KİM İLE EVLENDİ?

Bilzerian 25 Temmuz 2022’de ‘sonunda başardım’ notuyla düğün törenini andıran bir fotoğraf paylaştı. Ancak fotoğraf takipçilerini ikiye böldü.

Bazı takipçileri Dan Bilzerian’ın evlendiğine inanmazken bazı takipçileri de kurgu olduğunu öne sürdü. Dan Bilzerian’ın beraber poz verdiği kadının kimliği henüz bilinmiyor.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar