Emirates, Mauritius Seferlerini Artırıyor

Emirates Mauritius Seferlerini Artiriyor
Emirates, Mauritius Seferlerini Artırıyor

Emirates günde iki sefer tarifesinin yeniden başlamasının hemen ardından, 1 Ekim 2022’den itibaren Mauritius’a uçuş sıklığını artırmayı planladığını duyurdu. 31 Ocak 2023’e kadar devam edecek olan ek akşam seferi, Mauritius uçuşları için artan talebi karşılayacak ve ada ülkesine bağlantı imkânını artıracak.

Emirates’in üçüncü günlük Mauritius seferi aşağıdaki tarifeye göre gerçekleştirilecek (uçuş saatleri yerel saatlere göre belirtilmiştir): EK 709 sefer sayılı uçuş Dubai’den 22:10’da kalkıp 04:45’te Mauritius’a varacak. EK 710 sefer sayılı uçuş ise Mauritius’tan 06:30’da kalkarak 13:05’te Dubai’ye varacak.

Emirates Havayolları ve Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üçüncü günlük seferimizi gerçekleştirme talebimizi dikkate alan Mauritius’taki yetkililere teşekkür ederiz. Hava bağlantısı uluslararası turizm açısından kritik öneme sahiptir ve bu ek koltuklar uçuş ağımızdaki noktalardan Mauritius’a daha da fazla ziyaretçi gelmesini sağlayarak yükselen talebe yanıt verecek. Emirates olarak, gelen yolcu talebini desteklemede kilit rol oynamak için kararlılıkla çalışıyor ve 2023 Haziran ayına kadar 1,4 milyon turist ağırlama hedefine ulaşması için hükümete destek veriyoruz.”

Emirates, Mauritius Turizm Tanıtım İdaresi (MTPA) ile yaptığı ve Emirates’in global uçuş ağında ada ülkesinin tanıtılmasını amaçlayan Mutabakat Anlaşmasını bu yıl Mayıs ayında yeniledi. Mauritius son derece popüler bir tatil destinasyonu olup pandemi sonrası istikrarlı büyüme göstermeye devam ediyor.

Emirates’in Dubai-Mauritius arasındaki üçüncü günlük seferi, daha fazla yolcu taşımanın yanı sıra şirketlere 30-40 ton daha uçak altı kargo kapasitesi sağlayarak daha fazla ithalat-ihracat fırsatı sunacak ve global ticaret yollarını daha da genişletecek.

Emirates Mauritius seferlerine Eylül 2002’de haftada üç uçuşla başladı ve şu anda Hint Okyanusu ülkesine seferlere başlamasının 20. yılını kutluyor.

Emirates, seyahat güveninin artması ve uluslararası seyahat protokollerinin gevşetilmesiyle birlikte artan yolcu talebine yanıt olarak ulaşım imkânlarını artırmayı sürdürüyor. Bağlantı imkânlarını artırarak Tel Aviv tarifesini günde iki sefere çıkaran ve kısa bir süre önce Londra Stansted’e yolcu seferlerini yeniden başlatan Emirates, yolcuların tekrar havayoluyla seyahat etmeye başlamasıyla pandemi öncesi sefer sıklığını yeterli düzeyde yeniden yakaladı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar