KÖK 2022 Başvuruları Başladı

KOK Basvurulari Basladi
KÖK 2022 Başvuruları Başladı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde 2021 yılında hayata geçirilen KÖK Programı bu sene de KÖK 2022 ile Vizyoner Genç’lere kapılarını açıyor!

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. tarafından yürütülen Vizyoner Genç KÖK Programı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın “Nitelikli İnsan Kaynağını Temin Etmek ve Bu Temini Sürdürülebilir Kılmak” misyonunu destekleyici bir program olarak tasarlanmıştır. 4 alt başlık olarak Usta Çırak, Eğitim, Vizyon ve Destek alt programlarını içermektedir.

KÖK Programı, Savunma Sanayii alanında öncü firmalar olan; ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi A.Ş., ROKETSAN Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş., Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin katkılarıyla 2021 yılında sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilmiştir.

Başvuru Kriterleri Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 08.08.2022 tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış ve bir lisans programından mezun olmamış olmak,
 • Yurt içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerinde ve belirlenen örgün lisans programlarında 1. Sınıf eğitimini başarıyla tamamlamış ve 2022 Güz döneminde 2. Sınıfa başlayacak olmak,
 • 2.75 (4’lük sistemde) ve üstü not ortalamasına sahip olmak.

İlgili fakültelerin bölümlerini incelemek için tıklayınız.

Başvuru Sırasında İstenen Bilgi ve Belgeler

 • YKS Sonuç Belgesi*
  Başvuru Seçme ve Değerlendirme Kılavuzu’nda örneklerle açıklanmıştır.
 • YKS Yerleştirme Belgeleri*
  Başvuru Seçme ve Değerlendirme Kılavuzu’nda örneklerle açıklanmıştır.
 • Onaylı ve Güncel Transkript*
  Başvuru tarihinden en fazla 30 gün önce alınmış olması gerekmektedir.
 • Onaylı ve güncel Öğrenci Belgesi*
  Başvuru tarihinden en fazla 30 gün önce alınmış olması gerekmektedir.
 • Niyet Mektubu*
 • Başarı Belgesi
  Bu bölümde; TÜBİTAK Ulusal ve Uluslararası Bilim Olimpiyatları ve Proje Yarışmaları başarı belgeleri, TEKNOFEST ve benzeri diğer bilim ve teknoloji yarışmalarına katılım ve başarı belgeleri, BİLSEM mezuniyet belgesi, patent belgeleri, çeşitli ödül belgeleri, lisans bölümünde elde edilen derece belgeleri ve bu doğrultudaki başarılarınızın ifade edildiği belgeler kabul edilmektedir.

KÖK 2022 Başvuru Seçme ve Değerlendirme Kılavuzu’nu incelemek için tıklayınız

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar