Sihirli Mantarların Büyüleyici Gerçekleri

Gizemli Mantarlar
Gizemli Mantarlar

Bütünsel sağlık giderek daha belirgin hale geldikçe, artan sayıda insan alternatif tedaviler hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Sihirli mantarlar, en sevilen sağlıklı yaşam takviyesi olarak esrarı geride bıraktı. Çok uzun süredir var olan sihirli mantarların aksine, psilosibin yüzyıllardır var. Özellikle artık suç olmadıkları için iyileşme sürecini başlatmak kolaydır.

Madde Bağımlılığı ve Ruh Sağlığı Hizmetleri İdaresi, psilosibin’i en popüler psychedelics arasında sıralamaktadır. Bilim tarafından yasallaştırılmış ve onaylanmış olmasına rağmen, ilk defa zor bulabilirsiniz. Birkaç araştırma çalışması, psilosibin’in tedaviye dirençli depresyon, madde kötüye kullanımı bozuklukları, yeme bozuklukları ve obsesif-kompulsif bozukluklarda yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.
www.getkush.cc/product-category/magic-mushrooms/chocolate-shrooms-mushrooms-psilocybin/ en iyi sihirli mantarları elde etmek için çevrimiçi bir web sitesidir.

● Sihirli Mantarları Bulma

Zengin beslenme kaynakları ve nem, her türden mantarın gelişmesi için en uygun koşullardır. Sihirli mantarlar, ölü ağaçların sağladığı besinleri tüketebilecekleri ormanlarda çiçek açar. Genellikle devasa su kütlelerine yakın görünürler.

Psilocybe semilanceata da dahil olmak üzere bazı türler açık otlaklarda da gelişebilir. Mantar toplamak için zehirli böcek ilacı içerebilecek tarlalardan uzak durmak gerekir. Sihirli mantarları tanıyabildiğiniz zaman onları toplamaya değer.

● Sihirli Mantarın Faydaları

Sihirli mantarların ilaç olarak kullanımına ilişkin araştırmalar yeni ortaya çıktı.

● Sihirli Mantarları Kullanmak Kanser Hastalarına Yardımcı Olabilir

Hızlı araştırma, daha önce başlamış olan çalışmalarla desteklenirken, bu çalışma zaten yürütülmüştür. “Ömrünün sonuna yaklaşan” kanser hastaları için psilosibin kullanımı yakın zamanda Kanada’da onaylandı. Ayrıca kanserle ilgili kaygı ve üzüntü üzerine araştırmaları da kapsar.

Kanser teşhisi konması sürpriz olmamalı çünkü endişe ve melankolik düşüncelerin artmasına neden olabilir. Araştırmacılar, psilosibin’in bu hastaların moralini yükselteceğini ve yaşam kalitelerini iyileştireceğini umuyor. Neyse ki, daha kapsamlı ve adil bir araştırma bu başarıyı zaten doğruladı.

● Sihirli mantarlar yeni beyin hücreleri sunar.

Bilimsel keşiflere göre, psilosibin dozajları, yeni beyin hücrelerinin büyümesini teşvik etme yararına sahiptir. Beyinde hafızayı ve duyguyu kontrol eden hipokampus da uyarılır.

Bu büyüme, yeni beyin hücrelerinin oluşumunu ve kısa süreli hafıza oluşumunu artırma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Genellikle yeni beyin hücreleri olarak bilinen nöronların oluşturulması, nörogenez olarak bilinen bir süreçtir.

● Psychedelics kullanarak psikoterapi

Psikoterapi ile belirli psychedelic maddelerin kullanılmasının avantajları incelenmiştir. Psilosibin veya sihirli mantar, ölümcül bir hastalığa bağlı bağımlılık ve kaygı tedavisi olarak araştırılan bir psychedelic’tir. Bu terapinin kişilik üzerindeki etkileri bazen işe yarayabilir.

● Sihirli Mantarlar, Olumlu Bir Kişilik Geliştirmenize Yardımcı Olabilir

Psikedelik tıp, birinin dünyayı nasıl hissettiğini ve gördüğünü de değiştirebilir. Çalışmalara göre, bu psilosibin’in kalıcı bir etkisidir. Zamanla, bir kişinin kişiliğini değiştirme potansiyeline sahiptir.

Kabulü, bir insanda meydana gelebilecek en büyük değişimlerden biridir. Açık olmak, hayal gücüne, yaratıcılığa ve takdire sahip olmayı ifade eder. Kişinin egosunun küçülmesine neden olur ve onlar üzerinde iyi bir etki yaratmaya başlar. Bir kişinin kişiliğinde uzun süreli bir değişiklikle sonuçlanır.

● Bağımlılığın Tedavisinde Mantarlar

Bazı insanlar sihirli mantarları uyuşturucu olarak görürken, diğerleri onları toprağın güçlü, mucizevi meyveleri olarak görür. Bağımlılık da dahil olmak üzere hayattaki birçok zorluğun ötesine geçerek ihtiyacınız olan her şeyi size verebilir.

Vücudunuz alkolizm ve nikotin kullanımından muzdarip olabilir ve kokain, esrar ve sigara gibi ilaçlara düzenli olarak maruz kalmak hipertansiyon ve kalp hastalığı gibi durumlara yol açabilir. Sihirli mantarlar gibi doğada bulunan doğal bir ürün kullanmak, madde bağımlılığını yenmenize yardımcı olabilir.

● Mantar Öldürme Korkusu

Sihirli mantarın etkilerinden biri de korkularınızı yok etmesidir. Kimyasal bir bileşeni olan psilosibin nedeniyle esrar endişelerinizi azaltır. 2013 yılında yapılan bir deneyde, araştırmacılar, farelere psilosibin vermenin, şiddetli bir elektrik çarpmasıyla bağlantı kurdukları bir ses duyduklarında donma eğilimlerini azalttığını buldular.

İlacı almayan farelerin başlangıçta seslerden daha az rahatsız olmaları daha uzun sürdü. Araştırmacılar, düşük dozlarda psilosibin’in travma sonrası stres bozukluğu için bir tedavi olarak araştırılabileceğini öne sürdüler.

Sağlık İçin Sihirli Mantar Nasıl Kullanılır?

mantarli pizza

Mikro dozlamanın amacı, işlev yeteneğinizi etkileyebilecek psikoaktif veya halüsinojenik yan etkiler olmadan maddenin terapötik faydalarını elde etmek için yeterince küçük bir doz almaktır.

Psilosibinin etkileri kişinin ağırlığına, metabolizmasına, toleransına ve diğer fizyolojik faktörlere göre değişebilir. Size istenen sonuçları veren maddenin dozajını bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir.

● En sevdiğiniz yemekle birleştirin

Daha hızlı bir şeye ihtiyacınız varsa, her zaman sihirli mantarlı pizzanızın bir parçasına atabilir veya parçalayıp tercih ettiğiniz sosa karıştırabilirsiniz. Mantar kullanarak yemek hazırlarken hayal gücünüzü kullanın.

● Aromalı yiyecekler

Mantarların çekici olmayan dokusunu ve lezzetini gizlemek için çikolatalara, şekerlemelere ve diğer tatlı lezzetlere kolayca dahil edilebilirler. Ayrıca, doğru yapıldığında gelecekteki tüketim için harika bir depolama yöntemidir.

Psilosibin veya psilosin ile karıştırılmış herhangi bir çikolata yemeği, çikolata mantarı olarak kabul edilir. Bu genellikle hazır çikolata karışımına konsantre psilosibin veya pişmemiş mantarlar eklenerek yapılır. Olağanüstü bir deneyim arayan çikolata tutkunları için sihirli mantarlı çikolatalar idealdir.

● Kapsüller

Kapsüller, gün içinde küçük dozlarda hareket halindeyken sihirli mantarları tüketmek için uygun bir yol sunar. Mantarların tadı o kadar iyi olmadığından, kapsülleri yutmak, acı sihirli mantarları yemenin verdiği rahatsızlığı hafifletebilir.

Çözüm

İnsanlar, eski zamanlardan beri yaygın bir halüsinojen olan sihirli mantarları kullandılar. Sihirli mantarlar hakkındaki bilgiler büyüleyicidir. Ya zaten bildiğiniz bilgilere ya da sizi şaşırtabilecek bilgilere aşina olacaksınız.

Sihirli mantarların çeşitli bozuklukları tedavi etme potansiyeli olduğu kanıtlanmıştır ve yakında önemli kanıtlar beklenmektedir. Bu arada, çoğu bölgenin hala sihirli mantar kullanımını yasakladığını unutmayın. Bunları kullanan insanlar bunu kendi özgür iradeleriyle yaparlar.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar