Arama Motorlarında Site Konumlarını Kontrol Etme

Arama Motorlarinda Site Konumlarini Kontrol Etme
Arama Motorlarında Site Konumlarını Kontrol Etme

Web sitesinin pozisyonlarını izlemek için çok sayıda hizmet vardır. Bunların arasında hem ücretli hem de ücretsiz sürümler bulunmaktadır. Bunların ortasında nasıl gezinilir ve seo araçları sıralama denetleyicisi nasıl seçilir ? Her şeyden önce, hedeflerinizi geliştirmeniz gerekir. İyi bir görselleştirmeye ve projeler arasında kolay gezinmeye ihtiyacınız varsa, bu görev için araçlar vardır. Mobil düzenlemeye ve ek araçlara ihtiyacınız olduğunda, bir diğeri işinizi görecektir.

Ücretsiz çevrimiçi site konum analizi hizmetleri

Pozisyonları kontrol etmek için ücretsiz hizmetler, web sitesi promosyonunun derinlemesine analizi için uygun değildir, çünkü bunlar geçmiş kaydetmezler, herhangi bir görselleştirmeleri yoktur ve bir kerelik pozisyon kontrolü için daha uygundurlar. Bunlardan bazıları:

  • cy-pr.com – 30’a kadar ücretsiz çek;
  • seogadget.ru – 30’a kadar anahtar kelime. Seogadget, PS Google ve Yandex’de pozisyon almanızı sağlar;
  • analizsaita.com – Yandex ve Google için Pazartesiden Cumaya günde 30 istek, hafta sonları 100 istek ve güncelleme günlerinde 25 istek çekmenizi sağlar.

Arama motoru güncellemesi (arama veritabanı güncellemesi), arama motorunun veritabanlarını güncellemesi, bunun sonucunda yeni belgelerin eklenmesi, yeni bağlantıların dikkate alınması ve sitenin sıralamasını etkileyen diğer parametrelerin güncellenmesi işlemidir. Sonuç olarak, sitenin konumu değişebilir, ancak her zaman değil.

Konumları izleme bağlamında, bu kavram çoğunlukla, güncellemelerin haftada bir ila üç kez yapılabileceği Yandex arama motoruna uygulanır. Google sürekli güncellenmektedir. Yandex güncellemelerini izlemek için çeşitli hizmetler vardır.

Site konumlarını kontrol etmek için ücretli hizmetler

Bu hizmetler, konumları kaldırmak için bölgeyi, kontrollerin sıklığını, geçmişi kaydetmenizi ve net bir görselleştirmeye sahip olmanızı sağlar. Ek olarak, bazılarının SEO uzmanı için bir dizi ek aracı vardır.

Konumları kontrol etmek için bu hizmetlerin avantajları şunları içerir:

  • Mobil ve masaüstü sürümlerinde pozisyonları kontrol etme.
  • Dünyanın herhangi bir bölgesinde herhangi bir dilde istekleri takip edin.
  • Sıklık kontrolleri ve sorgu kümeleme mevcuttur.
  • Rakiplerin otomatik seçimi ve analizi – pozisyonların dinamiklerini takip edebilirsiniz.
  • Arama motorlarının en yaygın yerleşik araçlarıyla genellikle kolay bir entegrasyon vardır.
  • Güncelleme her gün otomatik olarak, manuel olarak veya arama motorlarının güncellemelerinden sonra mümkündür.

Ücretli hizmetler ayrıca yaptırımları teşhis etmenize, bağlantıları analiz etmenize, anahtar kelimeleri seçmenize ve metinlerin üst ve alaka düzeyini analiz etmenize olanak tanır.

Herkes için mükemmel çözümler yoktur. Ancak, farklı araçlar ve misafir blog gönderme hizmetleri gelişmeye devam ediyor. Ana dezavantajları, bir siteyi tanıtırken analiz için çok önemli olan proje grupları için uçtan uca analitik eksikliğidir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar