Bakan Kasapoğlu, Üniversiteli Gençleri Ankara YHT Garı’nda Karşıladı

Bakan Kasapoglu Universiteli Gencleri Ankara YHT Garinda Karsiladi
Bakan Kasapoğlu, Üniversiteli Gençleri Ankara YHT Garı’nda Karşıladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başkent’te öğrenim görecek üniversiteli öğrencileri, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda karşıladı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu ve YHT Bölge Müdürü Yunus Uğurlu’nun da katıldığı törende Bakan Kasapoğlu, öğrencilerle sohbet ederek kitap hediye etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara’da öğrenim görecek üniversiteli öğrencileri yönlendirmek için Ankara YHT Garı’nda 19 Eylül-5 Ekim 2022 tarihleri arasında yönlendirme ve tanıtım standı açtı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hem Ankara YHT Garı’ndaki standı ziyaret etti hem de trenle Başkent’e gelen üniversiteli gençlerle ailelerini karşıladı. Gençlerle sohbet eden Bakan Kasapoğlu, öğrencilere kitap hediye etti.

“Türkiye’nin 81 il ve ilçesindeki havaalanı, terminal ve garlardaki stantlarda yurtlarımıza yerleşen öğrencilerimizi karşılamaya devam ediyoruz.” diyen Bakan Kasapoğlu, “Bugün Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndaydık, öğrencilerimizi ve ailelerini büyük bir mutluluk ve heyecanla karşıladık. Hoş geldiniz.” ifadesini kullandı. Kasapoğlu, gençlere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Karşılama törenine TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, YHT Bölge Müdürü Yunus Uğurlu ve protokol üyeleri katıldı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar