EIN Başvuru Koşulları

EIN Basvuru Kosullari
EIN Başvuru Koşulları

Ein başvuru şartları nelerdir ? Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şirket kurduysanız, EIN numarası alınmalıdır. Aksi takdirde ticari faaliyetler mümkün olmayacaktır.

Ein alabilmek için SS-4 formu doldurulmalıdır. Daha sonra faks ile IRS’ye gönderilir. Sonrasında kurum gerekli incelemeleri yaparak size Ein yazar.

Bu bazen adrese bazen de faks ile gönderilir. Yani başvurduktan sonra tek yapmanız gereken beklemek.

Ancak, geldiğinde farklı olabilir. Eğer kısaltmak isterseniz https://ein-itin.com/ein-application-requirements/ ile başvurunuzu daha kısa sürede ileterek süreci hızlandırabilirsiniz.

EIN Numarası Neden Gereklidir?

Ein başvuru şartları sağlandığı takdirde kısa sürede başvuru işlemi yapılabilmektedir. Ein altında verilen numara 9 hanelidir ve Federal İşveren Kimlik Numarası olarak da bilinir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yapan kuruluşlara veya bireylere verilir. Dolayısıyla şirketlere ait bir vergi numarasıdır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir banka hesabı açmak istiyorsanız, sizden bu numara istenecektir. Şirketinizde bu yoksa şirket banka hesabı da açılamaz.

Yani Amerika’da şirket kursanız bile Ein numaranız yoksa hiçbir şey yapamazsınız.

Kısa sürede bilgi almak ve başvurmak isterseniz https://ein-itin.com/ ile çözüm bulabilirsiniz .

SS-4 Formu Nasıl Doldurulur?

Ein başvuru şartları , SS-4 formunun doldurulmasını içerir. Doldururken Türkçe karakter girmemelisiniz. Gerekirse büyük harf kullanılmalıdır. Ayrıca ay-gün-yıl formatı kullanılmamalıdır.

SS-4 Formu IRS web sitesinden kolayca bulunabilir ve indirilebilir. Daha sonra bilgisayarda doldurulması, çıktısının alınması ve ıslak imza kullanılması yeterlidir.

Son olarak, doğruluk kontrol edilerek doğrulanmalıdır. Çünkü yanlış bilgi olmamalıdır. Herhangi bir sorun yoksa, sadece PDF formatına dönüştürün. Daha sonra hemen IRS’ye fakslayabilirsiniz. https://ein-itin.com/ ile bu işlemi son adıma kadar başarıyla tamamlamak mümkündür.

Ayrıca profesyonel bir Ein danışmanlık firması sayesinde işlemleri kısa sürede tamamlayabilir ve haftalarca bekleme derdinden kurtulabilirsiniz. Ein numaranızın kaybolması durumunda bizimle iletişime geçerek durumu belirtebilir ve tekrar verilmesini isteyebilirsiniz.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar