Game Booster’ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı

Game Boosterin Donem Basvurulari Acildi
Game Booster'ın 3. Dönem Başvuruları Açıldı

Google for Startups ve Game Factory iş birliğiyle 3. kez düzenlenen oyun girişimlerini hızlandırma programı Game Booster programının yeni dönem başvuruları açıldı. Yüksek potansiyelli 20 oyun girişiminin seçileceği programda oyun stüdyoları 6 ay sürecek olan eğitimlerin ve mentorlukların ardından yatırımcılar karşısına çıkacak. Game Booster hızlandırma programı; her türden mobil, PC ve konsol geliştiricilerinin başvurularına açık.

Yaratma, büyüme, kazanma ve liderlik dikeylerinde verilecek olan eğitimlerde oyun geliştiriciliğin teknik, görsel, oyun tasarımı ve ticari/hukuki süreçleri de ayrıntılı olarak ele alınacak. Ayrıca Game Booster programına seçilen 20 ekip, Google ürünlerinden krediler kazanma imkanına da sahip olacak.

Oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory’nin Operasyon Direktörü Erdal Sarı; blockchain üzerinde oyun geliştiren stüdyolar da dahil olmak üzere her türden ekibe kapılarının açık olduğunu belirtti.

“Game Factory olarak Türk oyun sektörüne daha fazla iş gücü ve stüdyo kazandırabilmek için sürdürülebilir partnerlikler bizim için çok değerli. Google ile birlikte 3. kez gerçekleştireceğimiz Game Booster programıyla yeni stüdyoları yatırımcılarla buluşturacağımız için heyecanlıyız. GameFi ve blockchain stüdyoları da dahil olmak üzere her türden mobil, PC ve konsol geliştiricilerini bekliyoruz.”

Game Factory ve Google for Startups’ın bu sene 3. kez gerçekleştirdiği oyun stüdyolarını hızlandırma programı Game Booster’ın ilk 2 yılında 26 tane oyun girişimi çeşitli destekler aldı. Bu girişimlerden Madcraft Studios 2 milyon TL değerleme ile, Pax Animi Games ise 8,75 milyon TL değerleme ile yatırım almayı başardı. Game Booster mezunu birçok oyun stüdyosunun geliştirdiği oyunlar ise milyonlarca kez indirildi.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar