TCDD Taşımacılık, InnoTrans 2022 Berlin’de Katılımcılar ile Buluştu

TCDD Tasimacilik InnoTrans Berlinde Katilimcilari ile Bulustu
TCDD Taşımacılık, InnoTrans 2022 Berlin’de Katılımcılar ile Buluştu

Bu yıl 13. Düzenlenen dünyanın en önemli uluslararası raylı sistemler fuarı Berlin Fuar Merkezinde ziyaretçilere açıldı. Rutin olarak 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Raylı Sistemler Sanayi Fuarı, Kovid-19 pandemisi nedeniyle verdiği 4 yıllık aranın ardından kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar bu yıl ‘Sürdürülebilir Hareketlilik’ temasına odaklanıyor. InnoTrans Berlin Fuarı’nda TCDD Taşımacılık AŞ de stant açarak ziyaretçileri ile buluştu.

Dünyada demiryolu sektöründe faaliyet gösteren kurum ve şirketlerin teknolojilerinin yer aldığı fuarın açılışında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun yanı sıra Bakan Yardımcısı Enver İskurt, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Ufuk Yalçın, TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, TÜRASAş Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ve kurumların yöneticileri ile katılımcı firmalar yer aldı.

Fuar Raylı Sistemler Sektöründen Birçok Markayı Bir Araya Getirecek

InnoTrans 2022 Berlin Fuarı’na katılım sağlayan kurum ve şirketler birçok ülkenin demiryolu yetkilileri ile toplantılar yaparak sektördeki yenilikler, sorun ve çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunacak.

20-23 Eylül’de Almanya’nın başkenti Berlin’de Messe fuar alanında ziyaretçilerini ağırlayacak etkinlikte Türkiye’den 60 firma yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alanda yerini aldı.

Etkinlikte demiryolu teknolojisi, demiryolu altyapısı, toplu taşıma, iç mekanlar ve tünel inşaatı, lokomotifler, hızlı tren setleri, sinyalizasyon ekipmanları, vagonlar ve raylı sistemler alanındaki diğer tüm ekipman ve hizmetler ziyaretçilerle buluşacak.

Stant Açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Açılışı Gerçekleştirdi

Uluslararası raylı sistemler üzerine faaliyet gösteren 56 ülkenin katıldığı InnoTrans 2022’nin açılış seremonisine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık stantının açılış kurdelesini Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve kurum yöneticileri ile birlikte kesti.

Fuar alanında incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, fuara katılım sağlayan Bakanlık bünyesindeki tüm kurumların stantını ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.

Toplamda 56 ülkeden 2 bin 770’den fazla katılımcının yer aldığı 13. InnoTrans Ulaşım Teknolojileri ve Mobilite Ticaret Fuarı’na 200 bin ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Fuarın açılması ile birlikte dünyanın dört bir yanından gelen davetliler stantları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar