Çin Avrupa Yük Trenlerinin Sayısı 10 Bini Aştı

Cin Avrupa Yuk Trenlerinin Sayisi Bini Asti
Çin Avrupa Yük Trenlerinin Sayısı 10 Bini Aştı

Sincan Uygur Özerk Bölgesi Demiryolu’ndan verilen bilgiye göre, otomobil parçaları, ev aletleri, günlük ihtiyaç ürünleri ve diğer ürünlerle dolu 50 konteyneri taşıyan Çin-Avrupa yük treni bugün Korgas sınır kapısından yola çıktı. Böylece, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin 2 sınır kapısından giriş ve çıkış yapan Çin-Avrupa (Orta Asya) yük treni sayısı 10 bini aşmış oldu.

Bu yıl ocak-eylül ayları arasında Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin sınır kapılarında giriş ve çıkış yapan Çin-Avrupa yük treni sayısı istikrarlı bir büyüme eğilimi gösterdi.

Bunlar arasında, Alatav demiryolu limanına giren veya buradan çıkan Çin-Avrupa yük treni sayısı 4 bin 617’ye çıktı ve bu sayı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,6 arttı. Korgas demiryolu limanına giren veya buradan çıkan Çin-Avrupa yük treni sayısı ise 5 bin 246’ya yükseldi ve yıllık yüzde 10,6 arttı.

2022 yılının başından bu yana, Alatav sınır kapısında giriş ve çıkış yapan Çin-Avrupa yük treni sayısı günlük ortalama 17’ye ulaşırken, Korgas sınır kapısında günde ortalama 19 Çin-Avrupa yük treni faaliyet gösteriyor.

Şu ana kadar söz konusu iki demiryolu limanında 19 ülke ve bölgeye ulaşan 200’den fazla kategoride mal taşıyan 57 sabit tren hattı bulunuyor.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar