Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 3 Adet Bayraktar TB2 İHA Teslimatı

Emniyet Genel Mudurlugune Adet Bayraktar TB IHA Teslimati
Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 3 Adet Bayraktar TB2 İHA Teslimatı

Baykar Teknoloji tarafından üretilen 3 adet Bayraktar TB2 İHA daha Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada EGM’ye 3 adet daha Baykar Savunma ürünü Bayraktar TB2 İHA sisteminin teslim edildiğini duyurdu. 2020 yılı Mayıs ayında EGM’ye 3 adet teslim edilirken 2019 Aralık ayında 6 adet Bayraktar TB2 İHA teslim edilmişti.

Bayraktar TB2 Taktik Silahlı İnsansız Hava Aracı, keşif ve istihbarat görevleri için orta irtifa-uzun havada kalış süresi sınıfına giren (MALE) insansız hava aracıdır. Üç yedekli aviyonik sistemleri ve sensör füzyon mimarisi ile tamamen otonom taksi, kalkış, iniş ve normal seyir kabiliyetine sahiptir. 500.000 saatten fazla uçan TB2, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 2014’ten bu yana aktif olarak görev yapmaktadır.

Türkiye’nin milli SİHA sistemlerini üreten Baykar tarafından geliştirilen, teknik özellikleri ve katıldığı operasyonlar değerlendirildiğinde kendi sınıfında dünyanın en iyisi olarak gösterilen milli SİHA Bayraktar TB2, 2014 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) envanterine girdi.

2015’te silahlandırılan insansız hava aracı şu anda TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT tarafından operasyonel olarak kullanılıyor. Bayraktar TB2 SİHA, güvenlik güçleri tarafından 2014’ten beri yurt içinde ve sınır ötesinde terörle mücadelede etkin olarak görev yapıyor.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar