Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metro İle Kaç Dakika, Hangi Mahallelerden Geçiyor?

Pendik Sabiha Gokcen Havalimani Metro Ile Kac Dakika Istasyonlari Nerede
Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metro İle Kaç Dakika, İstasyonları Nerede

Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitede ve 80 kilometre hıza sahip Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle açılacak, böylece Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında seyahat süresi 10 dakikaya düşecek.

Dünyanın en önemli havalimanlarından olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaşım, raylı sistem bağlantısı sayesinde, konforlu ve daha güvenli hale gelecek. Pendik Tavşantepe’den başlayıp Fevzi Çakmak, Şeyhli, Yayalar, Kurtköy istasyonlarından geçerek İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaşacak hat 7,4 kilometre uzunluğunda. Artık, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Kadıköy–Kartal– Kaynarca Metro Hattı’nın devamında doğrudan raylı sistem ile güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde ulaşmak mümkün olacak. Pendik’teki yoğun yolculuk hareketinin olduğu mahalleler de metroya kavuşacak. Şeyhli, Yayalar, Fevzi Çakmak ve Kurtköy mahalleleri metro konforuyla buluşacak.

Pendik-Sabiha Gökçen metro ile kaç dakika?

M10 (Pendik Merkez – Sabiha Gökçen Havalimanı) Metro Hattı ile İstanbul Anadolu yakasında bir ulaşım sorunu daha çözülmüş olacak. İstanbul’un önemli hava limanı olan Sabiha Gökçen’e ulaşım konusunda sıkıntı çeken vatandaşlar metro hattının hizmete girmesi ile büyük bir rahatlık yaşayacak. lk istasyonu Pendik Merkez, son istasyonu ise Sabiha Gökçen Havalimanı olan Pendik-Sabiha Gökçen metro su toplam 9,64 km uzunluğuna sahip. Pendik’ten metro ile yola çıkan bir vatandaş 10-12 dakika içinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olabilcek.

Pendik-Sabiha Gökçen metrosu hangi metrolara bağlı?

Pendik istasyonunda Marmaray işletmesi ve Yüksek Hızlı Tren hatları ile, Kaynarca Merkez istasyonunda M4 Kadıköy-Tuzla metro hattı ile entegre olacaktır. Hat M10 Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının Pendik Hastane arasındaki kesimini kapsamaktadır. Bu etap M4 Tavşantepe-Tuzla uzatma işi içerisinde ihale edilmiştir, bu sebeple bu sayfada verilen mali ve yüzdelik veriler her iki işi de kapsamaktadır.

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu nerelerden geçiyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Pendik-Sabiha Gökçen metrosu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Pendik Tavşantepe’den başlayıp Fevzi çakmak, Şeyhli, Yayalar, Kurtköy istasyonlarından geçerek İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaşacak olan hattımız 7,4 kilometre uzunluğunda. Artık, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na,Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro hattının devamında doğrudan raylı sistem ile güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde ulaşmak mümkün olacak. Pendik’teki yoğun yolculuk hareketinin olduğu mahalleler de metroya kavuşacak. Şeyhli, Yayalar, Fevzi Çakmak ve Kurtköy mahalleleri metro konforuyla buluşuyor. Hattın faaliyete başlamasıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pendik Tavaşantepe’ye 10 dakikada, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne 12 dakikada, Kadıköy’e de 45 dakikada ulaşmak mümkün olacaktır.”

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı durakları (istasyonları) nerede?

1 Pendik Merkez
2 Kaynarca Merkez
3 Fevzi Çakmak – Hastane
4 Yayalar – Şeyhli
5 Kurtköy
6 Sabiha Gökçen Havalimanı
7 Teknopark
8 Yenişehir
9 Kurtköy YHT/ViaPort

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar