Alstom, Panama Metrosu’nun Bakımını Yapacak

Alstom Panama Metrosunun Bakimini Yapacak
Alstom, Panama Metrosu'nun Bakımını Yapacak

Akıllı ve sürdürülebilir mobilitede dünya lideri olan Alstom, Panama Metrosu (MPSA) ile Panama’nın 2. Hattının demiryolu araçlarının, sinyalizasyon ve güç kaynağı sisteminin önleyici ve düzeltici bakımını içeren yeni bir bakım sözleşmesi imzaladı.Metro. Her yönde saatte 16.000 yolcu taşıma kapasiteli ve ufuk yılı tek yönde saatte 40.000’den fazla yolcu taşıma kapasitesi için tasarlanan 21 km’lik viyadük hattı, Nisan 2019’dan bu yana başarıyla çalışıyor ve bu süre zarfında Alstom da bakım hizmetleri sağladı.

Sözleşme şartlarına göre, iş çoktan başladı ve üç yıl sürecek. Hizmetler, ağırlıklı olarak tamamı Alstom tarafından sözleşmeli, hazırlanan ve eğitilen Panamalı teknisyenler ve uzmanlar tarafından yönetilecektir.

Sözleşme, bojilerin, fren sisteminin, bağlantı sisteminin ve pantografların revizyonunu kapsayan 21 Alstom Metropolis treninin bakımını içeriyor. Bu bakım çalışması , hizmet kalitesini ve güvenliğini garanti ederek trenlerin performansını artırmaya ve kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır .

Alstom ayrıca, radyo iletişimine dayalı kanıtlanmış ve güvenilir bir tren kontrol sistemi olan Urbalis iletişim tabanlı tren kontrol (CBTC) sinyalizasyon sisteminin bakımını da denetleyecek . Urbalis çözümü, trafiği verimli ve güvenli bir şekilde yönetmek için tren güzergahının hassas bir şekilde kontrol edilmesini ve Hat 2’deki trenler arasında 90 saniyelik yol geçişlerini sağlayarak sistemin kapasitesini artırır.

Sözleşme ayrıca çekiş ve yardımcı trafo merkezlerinin bakım hizmetini ve trenlerin frenlenmesiyle üretilen enerjinin %99’dan fazlasının yeniden kullanım için geri kazanılmasına ve aktarılmasına olanak tanıyan bir Alstom ters çevrilebilir trafo merkezi çözümü olan Hesop güç sistemini de içeriyor. yürüyen merdivenler, aydınlatma ve havalandırma gibi hizmetler için istasyonların elektrik şebekesi.

Alstom Panama Genel Müdürü Iván Moncayo, “Bu yeni bakım sözleşmesiyle Alstom, ülkenin demiryolu altyapısının ve lojistiğinin iyileştirilmesine katkıda bulunan kaliteli hizmetler sunarak Panama’daki varlığını ve taahhüdünü pekiştiriyor” dedi ve ekledi : “Alstom olarak gurur duyuyoruz. ve Panama Metrosu’na Hat 2 için bakım hizmetleri sağlamak üzere bizi seçtiği için, teknolojik liderliğimize ve birinci sınıf deneyimimize dayalı olarak sunacağımız bir hizmet olarak, konfor ve rahatlık için güvenilir ve güvenli bir işletimi garanti etmemize izin verdiği için minnettarız. Metro kullanıcıları.”

Alstom, 2010’dan beri Panama’da aktif olarak yer almakta ve ülkedeki kentsel ulaşımın gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu süre zarfında Alstom, Hat 1 ve 2 için entegre raylı sistemlerin geliştirilmesi, inşası ve uygulanması gibi farklı taşımacılık sözleşmeleri imzalamıştır. Panama Metrosu ve yenilikçi bir tren sürüş simülatörü içeren metronun 1. Hattının bakımı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar