Emirates’ten Dubai Havalimanı’nda Check-in İşlemlerini Hızlandıran Adım

Emiratesten Dubai Havalimaninda Check in Islemlerini Hizlandiran Adim
Emirates'ten Dubai Havalimanı'nda Check-in İşlemlerini Hızlandıran Adım

Emirates, Dubai’de İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü (GDRFA) ile ortaklaşa, artık uluslararası yolculara biyometri kullanımını kabul ederek havalimanı check-in işlemini hızlandırma seçeneği sunuyor.

Anlaşma, Dubai’deki GDRFA Genel Müdürü Ekselansları Korgeneral Mohamed Ahmed Al Marri ve Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha tarafından her iki taraftan birkaç üst düzey yetkilinin huzurunda imzalandı.

GDRFA ve Emirates arasındaki stratejik ortaklık, dünyada türünün ilk örneği ve Dubai ziyaretçilerinin yenilikçi ve dijital odaklı seyahat deneyimlerini daha da geliştirmeye yönelik bir çabayı temsil ediyor. Anlaşma, Dubai Uluslararası Havalimanı’nın 3. Terminali içindeki yolcu taşıma prosedürlerini iyileştiriyor ve aktarmalı uçuşlara bağlanan yolcular ile son varış noktası olarak Dubai’ye gelen yolcular için havalimanının daha hızlı ve daha verimli kullanılmasını sağlıyor.

Ekselansları Korgeneral Muhammed Al-Marri şunları söyledi: “Bu anlaşma sayesinde yolcular için daha fazla hizmet sunuluyor. Dubai, dünyanın en çekici destinasyonlarından biridir ve 2022’de şimdiden 8 milyondan fazla turist şehre gelmiştir. Dubai’nin önde gelen bir küresel iş merkezi ve turizm destinasyonu konumunu inşa etmede mükemmellik ve yenilik için çabalarken, sınıfının en iyisi hizmetleri sunarak kilit ortaklarımızı desteklemeye devam ediyoruz.”

Adel Al Redha, bu anlaşmanın önemini ve değerini vurguladı: “Emirates, müşteri deneyimini geliştirmeye sürekli olarak yatırım yapıyor ve Emirates’in hizmetlerine yeni değer katan ve uluslararası yolcularımızın daha iyi uçmasını sağlayan işbirliği, iletişim ve koordinasyonu genişlettiği için GDFRA’ya teşekkür ediyoruz. .”

Birden fazla havalimanı konumundaki yolcuları tanımlamak için biyometrik tanıma teknolojilerini ve GDRFA’nın önceden doldurulmuş biyometrik veri tabanını kullanan yolcular, yapay zeka sistemleri yolcuların benzersiz yüz özelliklerini tanıdığı için Dubai Havalimanı’nın Terminal 3 check-in, dinlenme salonları, biniş ve göçmenlik izni işlemlerinden çok hızlı geçebilecekler. ve connect, anında kimlik doğrulaması için pasaportlarıyla birlikte. Şimdiye kadar sadece BAE sakinleri ve Basra Körfezi ülkeleri vatandaşları tarafından kullanılan hizmet, 2023 yılında Emirates self servis check-in sırasında Emirates uygulaması üzerinden birkaç tıklamayla resmi onay veren yabancı yolculara sunulacak. kiosklarda veya bizzat Emirates check-in kontuarlarında.

Emirates müşterileri, diğer birçok şekilde hızlı ve sorunsuz seyahatin keyfini çıkarabilir:

Emirates uygulamasını dünya çapında kullanın

Yolcuların, tüm uçuş bilgilerinin parmaklarının ucunda olması için Emirates uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri önerilir. Kullanıcılar artık bagajlarını takip edebilir, uçuş rezervasyonu yapabilir ve değiştirebilir, çoğu destinasyon için dijital biniş kartı indirebilir, uçakta hangi yemeklerin servis edileceğini kontrol edebilir, şoför hizmeti rezervasyonu yapabilir ve hatta önceden seçip izleyecekleri filmleri planlayabilir. -uçuş eğlencesi buz .

Dünya çapında çevrimiçi check-in

Tüm yolcular kalkıştan 48 saat önce doğrudan emirates.com adresinden online check-in yapabilir. Sadece birkaç tıklama ile koltuklarını ve tercih ettikleri yemeği seçebilir ve son dakika yükseltme seçeneklerinden yararlanabilirler. Havaalanında, bagajınızı özel bagaj kontrol kontuarlarına bırakmak ve dijital biniş kartınızı indirmek kolaydır.

Yolculuktan önceki akşam bagaj teslimi

Yolcular, Dubai’den ayrılıyorsa kalkıştan 24 saat önce veya ABD ve Tel Aviv uçuşları için kalkıştan 12 saat önce check-in yapıp bagajlarını havaalanına bırakabilir ve ardından havaalanına varıp doğrudan göçmenlik kontrolüne geçebilirler.

Evde check-in hizmeti

Evinizin rahatlığında Emirates ile check-in yapmak, DUBZ tarafından Dubai ve Sharjah’ta sunulan bir Emirates hizmetidir. DUBZ acenteleri, müşterinin evinde, otelinde veya ofisinde check-in işlemini tamamlayarak bagajlarını uçağa teslim ederken, yolcular günün geri kalanında keyifli vakit geçirir ve ardından hızlı bir şekilde havalimanından geçerler. Kalkıştan en az 24 saat önce hizmet için rezervasyon yapın ve ödeme yapın ve kalkıştan altı saat öncesine kadar havaalanında check-in yapın.

Dubai’de self servis check-in kioskları

Emirates’in self servis check-in kioskları, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda hızlı ve kolay bir seçenektir. Yolcular, check-in işlemini tamamlamak için dokunmatik kiosk üzerindeki talimatları takip edebilir veya cep telefonu ile dokunmatik kiosku kontrol edebilir. Aynı zamanda güzergahı görmek, koltuk seçmek ve online check-in yaptıysanız bagaj bırakmak için özel bir alan kullanmak da mümkün.

Dubai’deki en iyi biyometrik çözümlerden yararlanın

2023’te Emirates yolcuları, Emirates uygulamasına bir tıklamayla, Emirates self-servis check-in kiosklarında veya bizzat Emirates check-in kontuarlarında biyometri kullanımına izin verebilecek. Bu, Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki Terminal 3’teki birden çok yerde her zaman temassız ve hızlı hizmetlerden yararlanmalarını sağlayacaktır – check-in masası, dinlenme salonları, biniş ve göçmenlik departmanları zaman kazandıran biyometrik yeniliklerle donatılmıştır.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar