Muhasebeciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

Muhasebeciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar
Muhasebeciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

Muhasebeciler için en iyi dizüstü bilgisayarlardan bir seçki

Bu yıl, çeşitli alanlar için harika bilgi işlem cihazları olacak pek çok dizüstü bilgisayar çıkacak, ancak muhasebe için mükemmel olanı bulmanız gerekiyor.

Muhasebe söz konusu olduğunda, ister öğrenci ister profesyonel olun, her gün tamamlanması gereken zor görevlerin pragmatik bir listesine ihtiyacınız olacak. Yalnızca güçlü ancak kompakt bir dizüstü bilgisayarın yalnızca veri yönetimi ve analiz görevlerini yerine getirebilmesi adildir.

Hesaplamaları, matematiksel uygulamaları, çalışma kitaplarının ve elektronik tabloların montajını takip etmeniz muhasebeciler için önemlidir. Defter tutma için herhangi bir muhasebe yazılımı, profesyonel düzeyde işlem gücü gerektirir. Mükemmel muhasebe için teknoloji çekmecenizde olması gereken her şeyi aklınızda bulundurun. Defter tutmak için ideal bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli faktör vardır.

Geleneksel bir dizüstü bilgisayar ile bir muhasebe dizüstü bilgisayarı arasındaki fark

Geleneksel bir dizüstü bilgisayar, işlemcinizin, RAM’inizin ve depolamanızın mükemmel olması gerektiğinde ana teknik özelliklerin gözden geçirilmesini gerektirmez. Mükemmel muhasebe dizüstü bilgisayarı için en az 3.0 GHz işlem hızına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ek olarak, muhasebecilerin verilerine erişip bunlarla çalışabilmesi için bir muhasebe dizüstü bilgisayarının güçlü bir donanım yapılandırmasına sahip olması gerekir. Geleneksel dizüstü bilgisayarların aksine, bir muhasebe dizüstü bilgisayarı genel sistem hızını yavaşlatamaz veya herhangi bir gecikme gösteremez. Bunun nedeni, muhasebe uzmanının her gün elektronik tablolarla, excel elektronik tablolarıyla veya faturalarla uğraşması gerekmesidir. Bu nedenle, dizüstü bilgisayar gereksiz yere yavaş olmamalı veya önemli hesaplamalar arasında herhangi bir aksaklığa neden olmamalıdır.

Veri deposu

RAM, çoklu görevlerinizi ve programlarınızı verimli bir şekilde yönetebilmelidir. Bellek açısından 8 GB RAM’in altına inmemelisiniz çünkü bu işlemlerinizi daha akıcı ve akıcı hale getirecektir. Ve 4 GB’tan daha az varsa programlarınız arızalanır, işinizi düzgün yapamazsınız, tabii ki RAM’i artırabilirsiniz. Bunu yapmak için dizüstü bilgisayarınız için doğru RAM’i belirlemeniz gerekiyor, 2021’de zeto.ua‘da olduğu gibi sizin için her şeyi yapacak akıllı kataloglar var, sadece doğru dizüstü bilgisayar modelini seçmeniz gerekiyor. Bundan sonra, seçilen dizüstü bilgisayarda kullanılabilir RAM’i göreceksiniz.

İşlemci

CPU, sisteminizin hızını ve genel performansını korumada önemli bir rol oynayacaktır. Muhasebe işlemleri için Intel Core serisi işlemcilerin kullanılması ideal bir seçim olacaktır. Intel Celeron, Pentiums veya AMD işlemcileri seçmediğinizden emin olun. Bunlar, diğer orta düzey görev türleri için oldukça uygundur. Intel Core i5 ve Core i7 dizüstü bilgisayarlar, çoklu veri hesaplamaları için hız açısından en iyi performansı göstermelidir. Büyük veya küçük gecikmeler veya yavaşlamalar olmadan tüm gün elektronik tablolarınız ve çalışma kitaplarınızla çalışabilirsiniz.

Depolamak

SSD’leri sevmediyseniz, şimdi tam zamanı. 2020 yılında yoğun dosya ve programlar için SSD depolama kullanımı bariz hale geldi. Katı hal depolama veya sabit sürücü, tüm sistem dosyalarını her zamankinden daha hızlı yüklemenize, indirmenize, yürütmenize ve indirmenize olanak tanır.

Pil

Bir muhasebe uzmanı veya öğrenciyseniz, en azından 4 ila 6 saatlik pil ömrü sizin için yeterli olacaktır. Ancak, neredeyse tüm gün muhasebe ile çalışmak zorundaysanız, 6-8 saat pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayar doğru seçim olacaktır.

Matris

Kendiniz için daha büyük bir ekran almanıza gerek yok, ancak özellikle daha uzun saatler çalışmanız gerekiyorsa bu bir artı olabilir. Muhasebe platformları veya herhangi bir yazılım bazen birlikte çalışılması rahat olan büyük monitörler için uygundur. Ancak daha da önemlisi, feda edilemeyecek bir Full HD ekrana sahip olmanızdır. IPS panelli Full HD, muhasebe görevleri için mükemmel bir kombinasyondur.

Lenovo V15-IIL – bütçe iş teklifi

Uygun fiyatlı 15 inçlik bir dizüstü bilgisayarın muhasebe kullanıcılarının ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılayabileceğini düşündünüz mü? Lenovo V15-IIL, Intel Core i5 işlemcisi ve oldukça geniş ekranı sayesinde kesinlikle her şeyi yapıyor. Arkadan aydınlatmalı klavyesi ve en yeni Intel işlemcisi ile bu dizüstü bilgisayar, her türlü günlük görev için harika çalışıyor.

Muhasebe okuyan birçoğunuzun sunum yapmak ve benzeri diğer görevler için mükemmel bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı olacak. Full HD Ekran V15-IIL, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 15,6 inç ekrana sahiptir. İster uzun elektronik tablolarla ister ağır yazılımlarla çalışıyor olun, bu ekran ve bakış açıları için iyi görünüyor.

Bu Core i5 dizüstü bilgisayar ayrıca 256 GB SSD ile derlenmiş 8 GB RAM ile donatılmıştır. Bu kombinasyon, gereksiz gecikmeler olmadan aktif olarak çoklu görev yapmanızı sağlar. Çoğumuz her zaman belirli bir yazılım hakkında endişelenir ve normalden daha yavaş yavaşladığını görebiliriz, ancak bu dizüstü bilgisayar bundan kaçınır. Core i5 işlemci, 1,6 GHz’lik temel hız ve 3,6 GHz’lik en yüksek turbo hızıyla piste çıkıyor.

Dizüstü bilgisayar ayrıca 7 saatten fazla çalışmasına izin veren 35 Wh’lik bir pil içerir. Bağlantı endişesi duymadan mesai saatleri içerisinde kullanabileceksiniz.

HP 250 G7, muhasebe öğrencileri için mükemmel bir dizüstü bilgisayardır

Intel Core i5 işlemcili bir sistem, 1 GHz taban frekansında ve maksimum 3,6 GHz turbo hızında çalışır. Çoklu görev yapıyor olsanız da olmasanız da, 256 GB SSD ile eşleştirilmiş 8 GB RAM gayet iyi iş görecektir.

Daha iyi bir ekran deneyimi için 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip geniş 15,6″ Full HD ekran. Muhasebe ile ilgili tüm görevler için 250 G7, SSD ve Core i5’i hızlı bir şekilde halleder. Eski ve yeni donanım karışımıyla HP 250, uygulama ve program beklentilerini karşılar.

Bu HP dizüstü bilgisayar, ek depolama için sağladığı NVMe yuvası sayesinde performansını da koruyor. HP 250 G7 pili 8 ila 9 saat dayanır.

Lenovo ThinkBook 13s – üretken muhasebe ekipmanı

Kompakt ama dayanıklı bir iş dizüstü bilgisayarını her zaman sevdiyseniz, Thinkbook 13s tam size göre. Bu dizüstü bilgisayar, maksimum 4,2 GHz turbo hızına sahip Intel Core i5 işlemci ile donatılmıştır ve bu, zorlu görevlerin üstesinden mükemmel bir şekilde gelebilir. Güçlü 8 GB RAM, sistem belleği açısından iyi bir ektir ve dosyaları herhangi bir gecikme olmadan indirip çalıştırabilirsiniz.

Bu Lenovo Thinkbook’un şık, birinci sınıf bir alüminyum kasası ve onu kullanırken herhangi bir sorun yaşamayacağınız anlamına gelen hafif bir tasarımı vardır. Dizüstü bilgisayarın yalnızca yaklaşık 1 kg ağırlığı, taşınabilir ve kullanışlı olmasını sağlar. Ayrıca 256 GB’lık bir SSD ile karşılaşacaksınız, bu da muhasebe programlarınızın sorun olmayacağı anlamına gelir.

Bir muhasebe işinin ortasında, karmaşık hesaplamalar veya matematiksel uygulamalar nedeniyle bilinmeyen bir gecikme yaşanabilir. Ancak Thinkbook 13s, siz bir şey yaparken sisteminizin durmamasını sağlar.

Günceleme: 29/11/2022 22:52

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar