Nissibi Köprüsü’nü 5 Milyon Araç Kullandı

Nissibi Koprusunu Milyon Arac Kullandi
Nissibi Köprüsü'nü 5 Milyon Araç Kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine kesintisiz bağlayan Nissibi Köprüsü’nde incelemede bulundu.

Nissibi Köprüsü’nün Adıyaman, Siverek, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ı birbirine bağlayan önemli bir güzergâh olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, köprünün vatandaşların hayatını kolaylaştırırken bölge ticareti ve turizmine önemli katkılar yaptığını, yapmaya da devam edeceğini dile getirdi. Bakanımız konuşmasına şöyle devam etti:

“Nissibi Köprüsü’yle saatler süren yolculuklar 2015’te sadece dakikalara düştü. Burası açıldığında Türkiye’nin 3. en uzun köprüsüydü. Ama 2015’ten bu tarafa geçen 7 yıl zarfında Türkiye’nin dört bir yanında yapılan ve bölgesinin ihtiyacı olan teknolojik köprülerle burası sıradan bir köprüye dönüştü. Sanat eseri, mühendislik isteyen köprülerin artık Türkiye’nin sıradan projeleri haline dönmesinin gururunu yaşıyoruz. Son 20 yıldır Türkiye geneline yapılmış olan bu muhteşem eserlerden sadece bir tanesi Nissibi Köprüsü. Çanakkale’de Çanakkale Köprüsü ne ise burada da Nissibi Köprüsü Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa için aynı anlamı ifade ediyor.”

Nissibi Köprüsü’nün toplam uzunluğunun 620 metre, orta açıklığının ise 400 metre olduğunu belirten Bakanımız, “2015’te hizmete girmesinden bugüne kadar yaklaşık 5 milyon araç burayı kullandı. Olmasaydı ne olacaktı? 5 milyon araç burada feribotla saatler süren çileli yolculuklar yapacaktı. Sonuçta vatandaşımız zamandan kazandı, güvenli bir yolculuğa kavuşmuş oldu.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu açıklamalarının ardından köprüyü kullanan araçların sürücüleriyle de bir süre sohbet etti.​

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar