‘Engelsiz Demiryolu Ulaşımı’ İçin Çalışıyoruz

‘Engelsiz Demiryolu Ulasimi Icin Calisiyoruz
‘Engelsiz Demiryolu Ulaşımı’ İçin Çalışıyoruz

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Ufuk YALÇIN’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü; herkesin birer engelli adayı olduğu bilinci içerisinde empati yeteneğimizin artırılmasına, daha güzel ve daha mutlu bir toplumsal yaşam için üstümüze düşen sorumluluklar konusunda farkındalığımızın geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Bu bilinç içerisinde en temel insan haklarından birisi olan ulaşım hakkından engelli ve hareket kısıtlı vatandaşlarımızın yararlanması amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın liderliğinde başlatılan “ Herkes İçin Engelsiz Ulaşım” çalışmaları demiryolu taşımacılığında da gelişerek devam etmektedir.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak demiryolu ulaşımında engellerin kaldırılması yönünde çok güzel çalışmaları hayata geçirirken engelli ve hareket kısıtlı vatandaşların en iyi şekilde seyahat edebilmesi için tüm trenlerimizi onların ihtiyaçlarına göre düzenlemekte, seyahatlerinin tüm süreçlerindeki ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet kalitemiz artırılmaktadır.

“Turuncu Masa” uygulamasıyla seyahatin başlangıcından bitimine kadar engelli ve hareket kısıtlı vatandaşları yalnız bırakmıyor, gar ve istasyonlardaki ekiplerimizle onlara her zaman destek oluyoruz. Turuncu Masa uygulamasının yaygınlaştırılması için çalışmalarımıza hız veriyoruz.

Yine engelli yolculara sağlanan üyelik sisteminin yanı sıra engelli gişeleri ve bu gişeler ile çağrı merkezinde bulunan işaret dili eğitimi almış görevlilerimizle kısa sürede biletlerini almalarını sağlıyoruz.

Dünya Engelliler Günü’nde hepimizin engelli vatandaşlarımızın azminden, başarısından ve her türlü zorluğu yenen mücadeleci ruhundan çok şey öğreneceği hasletler olduğunu ifade ederken bu vesile ile mücadeleci ruhunu kaybetmeyen engelli kardeşlerimi kutluyorum.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli kardeşlerimin yaşam yolculuğuna çok güzel katkılarda bulunmasını dilerken, demiryolcu ailesi olarak onların her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyor, sevgilerimi sunuyorum.

Ufuk YALÇIN

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü

Günceleme: 04/12/2022 11:57

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar