Eren Abluka Sonbahar-Kış-16 Operasyonu Başlatıldı

Eren Abluka Sonbahar Kis Operasyonu Baslatildi
Eren Abluka Sonbahar-Kış-16 Operasyonu Başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Siirt’te 533 personelin katılımıyla Eren Abluka Sonbahar-Kış-16 Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici Operasyonu başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Siirt’te “Eren Abluka Sonbahar-Kış-16 (Siirt/Pervari-Mansur Deresi) Şehit J.Ütğm. Ersan Yenici” Operasyonu başlatıldı.

Siirt İl Jandarma Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 533 personel, 37 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun ilk gününde; nokta istihbaratına dayalı olarak Siirt-Pervari ilçesi Doğan köyü Mansur deresi mevkiinde icra edilen arazi arama tarama faaliyetinde; 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 270 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği, 4 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 4 kg. kubar esrar, 1 adet jenaratör, 2 adet sırt çantası, 2 adet uyku tulumu ile 13 adet pil ele geçirildi. Delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınırken diğer malzemeler ise olay yerinde imha edildi.

İçişleri Bakanlığınca yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Sonbahar-Kış Operasyonları, halkın desteği ile inançlı ve karalı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Günceleme: 05/12/2022 15:03

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar