Pamukova YHT İstasyonu İhalesine Yine Katılan Olmadı

Pamukova YHT Istasyonu Ihalesine Yine Katilan Olmadi
Pamukova YHT İstasyonu İhalesine Yine Katılan Olmadı

Pamukova Yüksek Hızlı Tren istasyonun yapımı için 30 Kasım’da yapılan ihaleye katılım olmaması sonucu ihale, 25 Ocak tarihine ertelenmişti. 25 Ocak tarihinde yapılan ihaleye de yine katılan olmadı.  Önümüzdeki günlerde tekrar yeni bir ihale tarihi açıklanması bekleniyor.

İstanbul – Eskişehir – Ankara – Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Tren, Sakarya’nın Arifiye istasyonunda günde 4 kez duruyor. Hattın, İstanbul – Ankara arasındaki bölümünü daha da hızlandıracak olan Doğançay ripajlarının tamamlanmasının ardından Yüksek Hızlı Tren’in duracağı duraklarda ve seferlerinde yeni düzenlemeler de yapılacak.

Bu kapsamda YHT’nin Sakarya’nın güney ilçeleri ile Bilecik’e de hizmet vermesi için Pamukova’da ikinci YHT istasyonu açılması planlanıyordu.

Sakarya halkını sevindiren bu proje için 30 Kasım 2022 tarihinde ihaleye çıkıldı. Çıkılan ihaleye katılan olmayınca ihale 25 Ocak 2023 tarihine ertelendi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleye yine katılım gerçekleşmedi. Katılımın olmaması sebebiyle Yüksek Hızlı Tren istasyonun Pamukova istasyonunun yapımı başka bahara kaldı. Önümüzdeki günlerde tekrardan bir ihaleye çıkılması bekleniyor.

Günceleme: 27/01/2023 12:23

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*