Afyonkarahisar’ın Büyük Ulaşım Projesi AFRAY’da Temel Atılacak

Afyonkarahisarin Buyuk Ulasim Projesi AFRAYda Temel Atilacak
Afyonkarahisar'ın Büyük Ulaşım Projesi AFRAY'da Temel Atılacak

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden, şehrin en büyük ulaşım projesi AFRAY’da temel atılacak. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu müjdeyi Belediye ziyaretinde verdi.

Açılış için Afyonkarahisar’a gelen Bakan Adil Karaismailoğlu Zeybek Başkan’ın en büyük ulaşım projesi AFRAY hakkında son gelişmeleri Belediye mikrofonuna anlattı. Şehir merkezine yakınlığı ve ulaşımı kolaylaştıracak kampüs güzergâhı ile öğrenciler başta olmak üzere çevre mahalleri de merkeze bağlayacak projede çalışmaların devam ettiği duyuruldu.

Şimdiye kadar 30’a yakın seçim vaadini tek tek hayata geçiren Başkan Mehmet Zeybek’in bir hayali daha gerçek oluyor. Ulaşım konusunda şehre çığır atlatacak dev proje AFRAY’da çalışmalar başladı. Projede belirlenen banliyö hatlarının Afyonkarahisar kısmında temel atımı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

“AFYONKARAHİSAR’A BÜYÜK BİR HİZMET OLACAK”

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nın şehrimizden geçen Hızlı Tren projesi ile entegre edilen AFRAY projesi ile şehir merkezine ulaşım daha kolay olacak. Hem üniversite öğrencilerinin hem de vatandaşların şehir merkezine ulaşımı hızlanacak. Trafik sorunlarını da ortadan kaldıracak proje için merak edilen sorular yanıt buldu. Konuya ilişkin açıklamasında “Kısa zamanda temelini atacağız” diyen Bakan Karaismailoğlu, “Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi hızlı tren projesi, Afyon’dan geçiyor. Afyon büyüyecek, Türkiye büyüyecek. Vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak o yüzden durmak yok yola devam diyoruz. AFRAY’da hiçbir problem yok. İnşallah yakın zamanda temel atacağız. Çalışmalar başladı. Hızlı tren kapsamına almıştık biliyorsunuz. Kısa zamanda Afyonkarahisar’a büyük bir hizmet olarak, şehir içi trafiğini rahatlatacak bir proje olarak uygulamaya geçireceğiz.

AFRAY HARITASI

Günceleme: 04/02/2023 12:28

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*