Depremzedelere Ne Kadar, Kaç TL Nakdi Yardım Yapılacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı!

Depremzedelere Ne Kadar Kac TL Nakdi Yardim Yapilacak Cumhurbaskani Aciklama
Depremzedelere Ne Kadar, Kaç TL Nakdi Yardım Yapılacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu’ndaki çadır kentte açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, isteyen depremzedelerin Antalya, Alanya, Mersin’deki anlaşmalı otellerde konaklayabileceğini bildirirken 10 bin TL yardımın da yapılacağını duyurdu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

10 Bin TL Yardım Ne Zaman Verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ailelere hemen 10’ar bin lira destek verileceğini açıkladı.  İnşallah şu an itibarıyla bazı hazırlıkları yapıp hasar tespitleriyle birlikte ailelere desteğimizi vereceğiz. Şu an itibarıyla Hazine Maliye’den bu konuda belli bir bütçeyi ayırmış vaziyetteyiz. Bu bütçeyle her ailemize onları bu süreçte rahatlatacak rakamı da, 10 biner lira olarak planladık, ailelere ulaştıracağız.”

Depremde Can Kaybı Sayısı 8 bin 574 Oldu

“Deprem felaketi malum 10 vilayetimizi vurdu. Ve bu 10 vilayetimizin merkezi de burası Kahramanmaraş’tı. Kahramanmaraş’ta depremin ilk adımını buradan yaşadık ve ondan sonrada dalga dalga malum 10 vilayetimizde bu gerçekleşti. Şu an itibariyle ne yazık ki vefat edenlerin sayısı 8 bin 574. Yaralı sayısı 49 bin 133. Yıkılan bina sayısı 6 bin 744.

Depremzedelere Konaklama Hizmeti

Enkazlardaki çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan da enkaz kaldırma çalışmalarını yürütmeye başlayacak. Hedefimiz bir yıl içerisinde de aynen diğer felaketleri yaşadığımız illerde hemen TOKİ olarak bu operasyonları gerçekleştirdiysek aynı şekilde Kahramanmaraş ve diğer 9 ilimizde de bunları gerçekleştireceğiz.

Antalya, Alanya, Mersin gibi ilerimizdeki otellerle görüşmelerimizi yaptık. Buralardaki otellerde kalma arzusunu oraya koyan vatandaşlarım olursa biz bu illerdeki otellere yerleştirmeye hazırız.

Vatandaşlarım olur ya bu çadırlardan memnun olmayabilirler. Buralardaki otellere yerleşmeye evet derlerse tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.

 

Günceleme: 08/02/2023 19:05

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*