İskenderun Limanı’ndaki Yangında Soğutma Çalışmaları Sürüyor

Iskenderun Limanindaki Yanginda Sogutma Calismalari Suruyor
İskenderun Limanı’ndaki Yangında Soğutma Çalışmaları Sürüyor

Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremin ardından İBB ekipleri AFAD’ın yönlendirmesiyle eşleştirildiği Hatay’da yaraları sararken, İskenderun Limanı’ndaki yangına da müdahale etti. Kontrol altına alınan yangın, tekrar alevlendi ve yeniden kontrol altına alındı. Yangını soğutma çalışmaları devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem ve ardından meydana gelen artçılar, Hatay’ın İskenderun ilçesinde yıkımın yanı sıra yangına da neden oldu.

Deprem sonrası Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında, İskenderun Limanı’ndaki depodaki konteynerlerden biri henüz bilinmeyen bir nedenle devrilerek alev aldı. Çevreye yayılması nedeniyle büyüyen yangından yükselen dumanlar, İskenderun ilçesinin birçok noktasından görüldü.

Iskenderun Limanindaki Yanginda Sogutma Calismalari Suruyor

İskenderun’a ulaşan İBB İtfaiyesi, limanda devrilen konteynerlerde çıkan yangına müdahale etmeye başladı. İstanbul İtfaiyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü ve BOTAŞ’a ait söndürme araçlarının müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Ancak bir kaç saat sonra tekrar alevlenen yangın yoğun çabayla yeniden kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Günceleme: 08/02/2023 19:08

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*