Uğur Aslan’dan Hatay İsyanı: Neden Bize Kimse Yardım Etmiyor?

Ugur Aslandan Hatay Isyani Neden Bize Kimse Yardim Etmiyor
Uğur Aslan’dan Hatay İsyanı Neden Bize Kimse Yardım Etmiyor

Oyuncu Uğur Aslan yıkıcı depremlerin ardından Hatay’daki ailesinin yarısının göçük altında kaldığını söylediğini duyurdu. Aslan, “Neden bize kimse yardım etmiyor?” diye isyan etti.

Türkiye saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve saat 13.24’te Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı.

AFAD Deprem Risk ve Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Elbistan merkezli depremin bağımsız bir deprem olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 6 bin 217 bina yıkıldı, şu ana kadar 2 bin 316 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Korkunç depremin etkilediği illerden biri olan Hatay’la ilgili oyuncu Uğur Aslan’dan açıklama geldi. Depremlerin ardından Hatay’daki ailesinin yarısının göçük altında kaldığını vurgulayan Aslan, “Ailemin yarıya yakını Hatay da göçük altında. Diğer kalanların söylediği tek şey, bize kimse yardım etmiyor neden?” diye isyan etti.

DURUM ÇOK KÖTÜ

Aslan yayımladığı videoda da şu ifadeleri kullandı;

Çok kötü bir gün geçiriyoruz. Özellikle Hatay’la ilgili çok soru işareti var. Benim ailem maalesef göçük altında ve biz artık onları ‘kaybettik’ olarak var sayıyoruz çünkü onlara müdahale edebilecek herhangi bir süreç maalesef çalışmadı.

Orada olan bir takım hasarlardan dolayı olduğu söyleniyor. Valimizin de yaptığı bir takım açıklamalar var; oraya yardım gidebilmesi için alt yapılarla ilgili zaafların olduğu söylendi.

Tek temennim kalanlar ilgili bir sürecin çalışması. Ailemden aldığım bilgiler doğrultusunda insanların kendi çabalarıyla insanları kurtarmaya çalışması.

Durum çok kötü. Ciddi olarak Hatay’da yardıma ihtiyaç var. Lütfen destek olun, diyecek başka bir şey bulamıyorum.

Günceleme: 07/02/2023 11:22

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*