Bolu’da 4.8 Büyüklüğünde Deprem! Düzce, İstanbul ve Ankara’dan Hissedildi

Boluda Buyuklugunde Deprem
Bolu'da 4.7 Büyüklüğünde Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) verilerine göre, saat 13.55’te Bolu’da meydana gelen deprem yerin 9.6 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Depremin şiddeti, 4.8 olarak ölçüldü.

Düzce, İstanbul ve Ankara’dan Hissedildi

Bolu’daki deprem İstanbul, Ankara ve Düzce’den de hissedildi. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı depreme ilişkin mesajlar paylaştı.

AFAD’dan Bolu’daki Depreme İlişkin Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Bolu’da meydana gelen depreme ilişkin an itibarıyla olumsuz bir durumun bulunmadığını bildirdi.

Başkan Sezer’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.”

İstanbul ve Bolu Valisinden Açıklama

Bolu Valisi Erkan Kılıç deprem sonrası “İlimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı, tarama sürüyor” dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise “13.55’te Bolu merkezli AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle İstanbul’da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun” mesajını paylaştı.

Günceleme: 16/03/2023 15:34

Benzer Reklamlar