Gülermak Romanya’da Dev Metro İhalesi Kazandı

Gulermak Romanyada Dev Metro Ihalesi Kazandi
Gülermak Romanya'da Dev Metro İhalesi Kazandı

Türk inşaat şirketi Gülermak, yer aldığı konsorsiyumla birlikte Romanya’da Cluj-Napoca ve başkent Bükreş’te iki yeni metro hattının inşasının ihalelelerini kazandı.

Romania Insider’da yer alan habere göre Cluj-Napoca şehir yönetiminden yapılan açıklamada Metro Line 1 isimli hattın tamamlanmasını kazanan konsorsiyumda Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt AŞ’nin (Türkiye) yanı sıra Gülermak Spólka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia (Polonya), Alstom Transport SA (Fransa) ve Arcada Company SA (Romanya) bulunuyor.

21 km uzunluğunda olacak ve 19 yer altı istasyonu yer alacak hat şehrin ilk metro hattı olacak. Habere göre proje için KDV hariç 9,05 milyar ley (36,74 milyar TL ve 1,8 milyar Euro) teklif verildi.

Bükreş’te ise Gülermak (Türkiye) ve Somet (Romanya) 1,3 milyar ley (260 milyon Euro) teklif verdikleri havalimanı-şehir merkezi metro hattı ihalesini kazandı.

Henri Coanda Havalimanı’ndan Baneasa’ya uzanacak 6 numaralı hat 7,6 km ve altı yer altı istasyonu bulunduracak. Böylece mevcut hattın uzunluğu 14,2 km’ye çıkacak ve toplam 12 istasyon yer alacak.

Prensipte ihaleye katılan diğer şirketlerin ihale sonucuna itiraz etmesi için 10 gün süresi bulunuyor.

Günceleme: 03/03/2023 12:40

Benzer Reklamlar