Yılmaz Morgül Canlı Yayında Ağladı

Yilmaz Morgul Canli Yayinda Agladi
Yılmaz Morgül Canlı Yayında Ağladı

Yılmaz Morgül’ün uzun süredir yoğun bakımda tedavi görmekte olan annesi Fatma Morgül, yılbaşı gecesinde vefat etti. Yılmaz Morgül, katıldığı canlı yayında ölüm haberini aldığı anı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Annesinin vefatıyla zor günler geçiren usta sanatçı Yılmaz Morgül, TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Yaşadığı zor süreçten bahseden Morgül, konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Yaşadığı ölüm acılarından bahseden sanatçı, “Annemsiz bir Kadınlar Günü’ndeyim. Berat Kandili’nde annem olmadığı için 24 saat ağladım. Ben babamı kaybettim, 40’ını okuturken ablamı kazada kaybettim.”

“Sonra da 19 yaşındaki yeğenimi kaybettim. Çok üzüldüm, acı çektim ama annemin acısı gibi bir acı yaşamadım. ki psikologdan yardım alıyorum. 28 gün hastanede tedavi gördüm. Çok acı çok… Anne konusunda hassas biriydim.”

“Kefeni sarılı annemi mezara indirdim ve onu oraya bıraktığım günden beri ben eski Yılmaz değilim. Güçlü olmaya çalışıyorum ama delirdim galiba diyorum.”

“Bazen gülme bazen de ağlama krizleri geliyor. Kendi kendime anneni orada bırakıp evde nasıl yatabiliyorsun diyorum. Allah herkesin başından anne ve babasını eksik etmesin. Ben ailemi helalliğini almış bir insanım.”

Yılmaz Morgül kimdir?

İbrahim Yılmaz Morgül (Doğum tarihi 14 Ocak 1964, Beykoz), Türk şarkıcı.Aslen Çayelilidir. Babası İbrahim Morgül, annesi Fatma Morgül’dür. Feriha Tunceli ve Sözer Yaşmut’tan musiki dersleri alan ve 1988 yılında Adana’da sahneye çıkmaya başlayan Yılmaz Morgül, “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında piyasaya sürdü. “Elveda İstanbul”, “Kız Sen Kimsin?” ve Zeki Müren’in de seslendirdiği “Bahçevan” adlı parçalarla tanınmıştır.

Morgül, 1996 yılında cilt kanserine yakalandı. 7 yıl boyunca Amerika’da tedavi olduktan sonra sağlığına tekrar kavuştu. 2016 yılında katıldığı Survivor isimli yarışma programında, kendisine rahatsızlığından dolayı sakal tıraşı için özel izin verildi.

Katıldığı televizyon programlarında 1982 doğumlu olduğunu söyleyen Yılmaz Morgül’ün gerçek yaşı, uzun süre gündem konusu oldu. Meslektaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay’ın, 20 sene önce çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşması ise, tartışmalara son noktayı koydu ve Morgül’ün 1964 doğumlu olduğu ortaya çıktı.

2016 yılında yayınlanan Survivor adlı yarışmada Ünlüler takımında yer almıştır. Yine aynı yıl yayınlanan, Rising Star Türkiye adlı yarışmada jüri olmuştur.

Yılmaz Morgül, 6 Aralık 2021 tarihinde, Kanal d ekranlarında yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışmasını bir hafta sunan isim oldu. 6 Aralık ile 10 Aralık tarihleri arasında Yılmaz Morgül sundu.

Günceleme: 09/03/2023 10:41

Benzer Reklamlar