Melih Gökçek : “BU METRO KEÇİÖREN’E NEFES ALDIRACAK”Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , Ankaralılar iç in bugün güzel bir gün olduğunu belirterek, Ankara’da mevcut 24 kilometrelik raylı sisteme 44 kilometrelik yeni sitemin ilave edileceğini ve bunun bir ayağının da Keçiören Metrosu olduğunu dile getirdi. Büyük şehir Belediyesi olarak Keçiören Metrosu’na 143 trilyon lira harcadıklarını ifade eden Gök çek, “Ancak gücümüz yetmediği için Sayın Başbakanımızdan, Sayın Bakanımızdan özellikle rica ettik ‘Ankara’nın metrolarına lütfen el atın ve bir an önce bitirin’ diye. Bütün dünyadaki örnekler bu şekilde olduğu için hükümetimiz de bizi kırmadı ve sağ olsun” dedi.

Yaklaşık 10 kilometrelik olan 11 duraklı metro hattının 2.5 yıl sonra hizmete açı lacağını aktaran Gökçek, Bakan Yıldırım’a seslenerek, “Bunu Allah kısmet ederse önümüzdeki senenin sonuna kadar bitirsinler. Sayın Bakanım dün açıkladı, para konusunda da bir sıkıntı olmadığına göre iş müteahhidin gayretine kalıyor. Ben inanıyorum ki Sayın Bakanımız bu işi sıkıştırır 2013 senesi sonunda bu metroyu tamamlarlar” şeklinde konuştu.

Keçiören-Tandoğan Metro hattının 180 binanın altından geçtiğine işaret eden Gökçek, “Bu metro bittiğinde çok büyük bir hizmet Keçiörenimize gelmiş olacak. Bu metro Keçiören’e ciddi manada nefes aldıracak” dedi.

Bu yıl içerisinde Kızılay-Esenboğa Havaalanı metro hattının proje çalışmalarının bitirilmesini ve yıl sonuna kadar protokollerinin imzalanmasını temenni etti.

Kaynak : İHA

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.