Eskişehir Raylı Sistemler Test Merkezi çalışmaları hızla ilerliyorVali Dr. Kadir KOÇDEMİR, Alpu’da yapılacak olan Raylı Sistemler Test Merkezi arazisinde incelemelerde bulundu.
Merkez arazisinde yapılan incelemeye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Alpu Kaymakamı Muharrem Coşgun, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cavcar ve Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gökhan Ece de katıldı.
Üniversite yetkilileri yapılan çalışmalar ve projenin son durumu hakkında Koçdemir’e bilgi verdi.
Vali Kadir Koçdemir, yapılan çalışmalarla çok önemli mesafeler alındığını söyledi. Vali Koçdemir projenin önemine değinerek şöyle konuştu: “Dünyada, Türkiye’yi hem pek çok maliyetten kurtaracak hem de çevremizde yer alan ülkelerden ciddi katma değer ve buraya ekonomik kazanç getirecek teşebbüsün önemli kısmı geride bırakılmış. Bu niyetin kabul ettirilmesi, bunun nerede yapılacağına dair soruların cevaplandırılması bunun en önemli kısmıydı.”
Projenin bundan sonraki aşamasının, biraz maddi kaynak ve zaman gerektirdiğini vurgulayan Koçdemir “Aynı ekibin ben bunu da en kısa zamanda çözeceğini düşünüyorum. Biz de Valilik olarak gerek imar planları gerekse mevzuata tahsislerle ilgili hususlar olmak üzere ekibimizle birlikte bu güzel projenin bu zamana kadar ki kaydettiği sürate uygun bir şekilde, hızlıca kararları alıp, bu projenin bir an önce hayata geçmesi için gayret edeceğiz. Eskişehir’e ve Türkiye’ye hayırlı olacak bir projedir. Bir an önce hayata geçmesini diliyor onun için gayret ediyoruz” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.