Hisarlar Turkar’dan raylı sistem için bakım aracı

Hisarlar yüzde 100 yerli tasarımla üretilen Turkar 4×4 arazi aracını raylı sistem bakım aracı olarak üretecek. Akaryakıt tankeri, askeri araçlar, güvenlik ve devriye araçları, karavan, doğa sporları ve gezi araçları, kar küreme ve tuz serpme aracı, yol süpürme aracı, 3 yöne hareketli damperli kasa, kırsal ambulans olarak birçok şekilde üretimi gerçeklesen Turkar 4×4 şimdi de raylı sistem bakım aracı olarak üretilecek.


Tukar 4×4 arazi aracını rayda gidebilen ve bakım personelinin ihtiyacı olan basınçlı hava, hidrolik ve elektrik kaynaklara sahip raylı sistem bakım aracı haline getireceklerini söyleyen Hisarlar AŞ’ye bağlı Hiscar Genel Müdürü Bora Çağlar, müşteri isteğine göre araca 30-35 kilometre saatlik geri girme kabiliyeti kazandırılabilecegini belirtti.

Modüler üstyapı sistemi kullanılarak müşteri isteğine göre araca görev esaslı kabiliyetlerde kazandırabileceğini ifade eden Çağlar, “Örnek olarak yükselebilir platform, torna, kaynak makinesi ve benzeri ekipmanların olduğu gezici atölye gösterilebilir. Şimdiye kadar aracın raylı sisteme kavuşturulması için ön maliyet çalışması yapıldı. Ayrıca modüler üst yapı sistemi de araçta denenmektedir. Başka çalışmalarda da aracın motoru kullanılarak çeşitli hidrolik, hava ve su güç kaynağı olarak kullanılması üzerine de deneyim kazanılmıştır” şeklinde konuştu.

Kaynak : Hisarlar


İlk yorum yapan olun

Yorumlar