TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan Görevi Devraldı

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na müşavir olarak atanan Selim Dursun’un yerine Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Yıldıray Koçarslan görevi devraldı.


TÜDEMSAŞ’ta düzenlenen törenle görevi devralan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan, “Sivas, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, yaklaşık yedi bin yıllık bir geçmişi olan, cumhuriyetin temellerinin atıldığı, demiryollarının başkenti olan bir şehirdir. Ben Sivas’a ve böyle bir kuruma gelmekten dolayı heyecanlıyım, gururluyum ve mutluyum.” şeklinde konuştu.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan, öncelikli olarak çalışmalarında Sivas yan sanayini harekete geçirmek olacağını kaydetti ve “Hedefi biraz yüksek tutmakta fayda var. Hedefimiz, ilk planda Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında gelecek dönemde de ilk 100 sanayii kuruluşu arasında yer almak olacaktır.

73 yıllık tarihe sahip, vagon üretimi ve vagon onarımı konusundaki bilgi ve birikimiyle sektörünün öncü kuruluşu olan fabrikamızda çalışanların tecrübeli olması sayesinde, çok kısa bir süre içerisinde yapacağımız çalışmalarla hem Sivas ekonomisine hem ülke ekonomisine büyük katkılar sunacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Kaynak : www.sivashaber.com.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar