Adaray ilk seferini gerçekleştirdi (Özel Haber)

Adaray ilk seferini gerçekleştirdi
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda modern çözümleri bir bir hayata geçiyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca TCDD’den kiralanan hafif raylı sistem Ada-ray, Adapazarı-Arifiye hattında bugün saat 08.00’de ilk seferini gerçekleştirdi.


Adapazarı-Arifiye hattında çalışmaya başlayan Adaray ilk seferini gerçekleştirdi. Adaray’ın her saat başı Adapazarı’ndan, saat ortalarında da Arifiye Tren Garın’dan hareket edeceği öğrenildi. Hafif raylı sistem olan Adaray’a vatandaşlar dilerse bisikletleri ile bile binebilecek.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nce Arifiye’de hayata geçirilen Şehirler arası otogar, mevcut otobüslerin modernizasyonu ve şimdi de Adaray projesi ile Arifiye ilimizin dışa açılan kapısı konumuna geldi. Bu yatırımların ilçemizde sosyal ve ekonomik hayatın canlanmasına çok büyük katkısı olacağı kanaatindeyiz. Artık dileyen vatandaşlarımız bisikleti ile Adaray’a binip, Gölbaşı Park’ta kahvaltısını yapacak, göl kıyısındaki bisiklet yolunda bisikletine binebilecek. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar