İzmir Alsancak Limanı ile Çinin Wuhan Limanı Artık Kardeş (Foto Galeri)

İzmir Alsancak Limanı ile Çinin Wuhan Limanı Artık Kardeş
İzmir Alsancak Limanı ile Çin’in Wuhan Limanı arasında Kardeş Liman Anlaşması imzalandı. Söz konusu anlaşmayı 6 Haziran 2013 Perşembe günü, Wuhan Belediye Başkanı ile birlikte İzmir’e gelen Wuhan Liman İdaresi Başkanı Zhang Lin ve İzmir Liman İşletme Müdür Vekili Birol Bafra tarafından imzalandı.

Konuk Wuhan Belediye Başkanı Tang Liangzhi imza töreni öncesi yaptığı kısa konuşmasında, her iki kamu limanı arasında mutabık kalınan ve başta ticaretin kolaylaştırılması amacıyla denizcilik hizmetleri alanında kendi birikimlerinden kaynaklanan en iyi uygulama ve stratejilerin geliştirilebilmesine yönelik bilginin karşılıklı paylaşılmasının önemine değindi.

İzmir ve Wuhan Limanlarını tanıtan kısa film gösteriminin de yapıldığı imza töreni sonrası konuk heyete Türk el sanatlarına ait hediyeler takdim edildi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.