Konyanın yeni raylı sistem araçları raya iniyorKonyanın yeni raylı sistem araçları raya iniyor :Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni raylı sistem araçlarının imalatının devam ettiğini, imalatı tamamlanan ilk taşıtların 26 Ağustos’ta fabrikada raya indirilerek deneme seferlerinin yapılacağını açıkladı.

Belediye çalışanlarıyla bayramlaşma programında bir araya gelen Tahir Akyürek, Ramazan ayı boyunca yatırımların devam ettiğini, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak asırlık mega projelere imza atmaya devam ettiklerini belirtti. Akyürek, sadece Büyükşehir Belediyesi olarak 1 milyarlık yatırımı sürdürdüklerini anımsattı.

Konuşmasında Mavi Tünel’den Konya’ya içme suyu getirecek ana isale hattından da bahseden Başkan Akyürek, 88 kilometrelik, 2.20 santimetre çapındaki borularla yapılan yatırımla Konya’nın içme suyu ihtiyacı karşılanırken artık evlerden de kaynak suyu akacağını ifade etti.

Konya’ya gelecek yeni raylı sistem araçlarının imalatının devam ettiğini, imalatı tamamlanan ilk taşıtların 26 Ağustos’ta fabrikada raya indirilerek deneme seferlerinin yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, son model tramvayların yıl içinde şehre gelmeye başlayacağını dile getirdi.

Alaaddin-Adliye arasındaki yeni raylı sistem hattının ihalesinin yapıldığını, yer teslimi işlemlerinin sürdüğünü belirten Başkan Akyürek, ihalesi yapılan 100 yeni otobüsün de Kasım ve Aralık aylarında teslim alınacağını vurguladı.

Konya’nın Türkiye’nin marka şehri olduğunu, bütün bu hizmetlerde en büyük payın belediye çalışanlarına ait olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, yaptıkları hizmetlerde hükümetin, milletvekillerinin, teşkilatların ve Konya halkının desteğini her zaman yanlarında gördüklerini söyledi.

Başkan Akyürek, Ramazan ayında ve bayram süresince nöbette kalan çalışanlara Konya halkı adına teşekkür etti.

Reklamlar