Ankara İstanbul Hızlı Tren Çalışmaları Hız Kesmeden SürüyorAnkara İstanbul Hızlı Tren Çalışmaları Hız Kesmeden Sürüyor :Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında Arifiye mevkiinde devam eden üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
29 Ekim 2013 tarihine yetiştirilmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren Projesi için, Arifiye Aşağı Kirazca mevkiinde bulunan hem zemin geçit civarında çalışmalarını sürdüren ekipler, üst yapı çalışmaları ve sanat yapılarının inşaat çalışmalarını sürdürüyor.
Bu çalışmalar sürerken, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da Arifiye’yi Toyota Hastanesine bağlayacak üst geçit ve köprü ile hızlı tren hattı boyunca Arifiye’de yapılacak alt geçitler için TCDD nezdindeki girişimlerini sürdürüyor. TCDD yetkililerinden alınan bilgiye göre; Toyota Hastanesi yakınında, TEM Otoyolunun hemen yanına yapılması planlanan üst geçit ve köprü için proje ve ihale çalışmalarının sürdüğü, üst geçit, köprü ve bağlantı yollarının yapılarak 2014 yılı içerisinde, vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.
Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Hızlı Tren Projesinde Arifiye İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olmaya devam edecek. Yani, tarihi misyonunu sürdürecek. Devam eden yol çalışmaları, alt geçit ve üst geçit çalışmaları ile hızlı tren hattı boyunca yapılacak sanat yapıları ve yeni gar binası tamamlandığında, Arifiye bu bölgenin en büyük ve en modern istasyonlarından biri olacak. Şehir merkezini oluşturmak için yaptığımız çalışmalarla birlikte, Arifiye modern ve gelişmiş şehir yapısı ile cazibe merkezi olmaya devam edecek” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.